Abdullah Gül-İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi
Devlet Bahçeli-MHP-Ankara İktisadi ve Ticari İlimler Akademisi Dış Ticaret Bölümü
Kemal Kılıçdaroğlu-CHP-Ankara İktisadi ve Ticari İlimler Akademisi
Sırrı Süreyya ÖNDER-BDP Adıyaman Lisesi mezunudur.
Abdulkerim GÖK-AK Parti-Marmara Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi
Emine Ülker TARHAN-CHP Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesini bitirdi.
Cemil Çiçek-AK Parti-İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi
Fatma Nur SERTER-CHP İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesini bitirdi
Bülent Arınç-AK Parti-Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi
Ali Babacan-AK Parti-Orta Doğu Teknik Üniversitesi Endüstri Mühendisliği Bölümü
Osman Faruk LOĞOĞLU-CHP Brandeis Üniversitesi (ABD) Siyasi Bilimleri bitirdi.
Ertuğrul Günay-Bağımsız-İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi
Recep Akdağ-AK Parti-Erzurum Atatürk Üniversitesi Tıp Fakültesi
Beşir Atalay-AK Parti-Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi
Hüseyin Çelik-İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü
Veysel Eroğlu-AK Parti-İstanbul Teknik Üniversitesi İnşaat Fakültesi
Abdülkadir AKSU-AK Parti- Ankara Üniversitesi mezunudur.
Adnan KESKİN-CHP Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesini bitirdi.
Ahmet AYDIN-AK Parti- İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesini bitirdi.
Ahmet Türk-BAĞIMSIZ Lise mezunudur.
Mehmet Mehdi Eker-AK Parti-Ankara Üniversitesi Veteriner Fakültesi
Ayla AKAT-BDP-Dicle Üniversitesi Hukuk Fakültesini bitirdi.
Bekir BOZDAĞ-AK Parti- Uludağ Üniversitesi İlahiyat Fakültesi. Selçuk Üniversitesi Hukuk Fakültesi
Bengi YILDIZ-HDP İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesini bitirdi.
Deniz Baykal-CHP-Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi
Hasip KAPLAN-BDP Yazar; İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesini bitirdi.
Burhan KAYATÜRK-AK Parti- Pakistan Lahore Mühendislik ve Teknoloji Üniversitesi Elektrik-Elektronik Mühendisliği Bölümünden mezun oldu.
Mehmet Zafer Çağlayan-AK Parti-Gazi Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Makine Mühendisliği Bölümü
Cevdet YILMAZ-AK Parti-Orta Doğu Teknik Üniversitesi Kamu Yönetimi Bölümünü birincilikle bitirdi.
Faruk Çelik-AK Parti-Bursa Yüksek İslam Enstitüsü
Egemen BAĞIŞ-AK Parti-The Baruch College of The City University of New York İşletme Fakültesi İnsan Kaynakları Bölümünü bitirdi.
Ömer Dinçer-AK Parti-Erzurum Atatürk Üniversitesi İşletme Fakültesi İşletme Yönetimi ve Politikası Bölümü
Erdoğan BAYRAKTAR-AK Parti- İDMMA İnşaat Mühendisliği Bölümünü bitirdi.
Faruk Nafız ÖZAK-AK Parti- Karadeniz Teknik Üniversitesi İnşaat Mühendisliği Bölümünü bitirdi.
Fatma ŞAHİN-AK Parti- İstanbul Teknik Üniversitesi Kimya Mühendisliği Bölümünü bitirdi.
Haluk İPEK-AK Parti- Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesini bitirdi.
Hüseyin AYGÜN-CHP Hukuk Fakültesini bitirdi.
Kamer GENÇ-CHP Ankara İktisadî ve Ticarî İlimler Akademisini bitirdi.
Koray AYDIN-MHP Karadeniz Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği Fakültesini bitirdi.
Köksal TOPTAN-AK Parti- İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesini bitirdi.
Sırrı Sakık- BDP-Turizm İşletme
Leyla ZANA-BAĞIMSIZ Lise mezunudur.
Mehmet Emrehan HALICI-CHP Orta Doğu Teknik Üniversitesi Elektrik ve Elektronik Mühendisliği Bölümünü bitirdi.
Sırrı SAKİK-BDP-Turizm İşletme
Meral AKŞENER-MHP İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Tarih Bölümünü bitirdi.
Ömer ÇELİK-AK Parti- Gazi Üniversitesi mezunudur.
Özdal ÜÇER-BDP Yüzüncü Yıl Üniversitesi Eğitim Fakültesi Sınıf Öğretmenliği Bölümünü bitirdi.
Recep Tayyip Erdoğan-AK Parti-Marmara Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi
Selahattin DEMİRTAŞ-BDP Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesini bitirdi.
Sena KALELİ-CHP Uludağ Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İşletme Bölümünü bitirdi.
Seyit EYYÜPOĞLU-AK Parti- Ahmet Yesevi İlköğretim Okulunu bitirdi.
Şamil TAYYAR-AK Parti-Gazi Üniversitesi Basın Yayın Yüksek Okulu Gazetecilik ve Halkla İlişkiler Bölümünü bitirdi.
Tevfik Ziyaeddin AKBULUT-AK Parti- nkara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesini bitirdi.
Yalçın AKDOĞAN-AK Parti- Anadolu Üniversitesi İletişim Bilimleri Fakültesi Basın ve Yayın Bölümünden mezun oldu.
Yıldırım Tuğrul TÜRKEŞ-MHP Hacettepe Üniversitesi İktisadi İdari Bilimler Fakültesi Ekonomi Bölümünü bitirdi.
Zeynep Armağan USLU-AK Parti- İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik ve Halkla İlişkiler Bölümünü bitirdi.
Mehmet METİNER-AK Parti- İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Türk Dili ve Edebiyatı Bölümünü bitirdi.
Mehmet Galip ENSARİOĞLU-AK Parti- Dicle Üniversitesi Meslek Yüksek Okulu İktisadi ve İdari Programlar İşletme Bölümünü bitirdi.
Hakan ŞÜKÜR- İstanbul Bağımsız Milletvekili-Özel Tuzla Ayaz Akşam Lisesi
Bihlun TAMAYLIGİL-CHP-İstanbul Üniversitesi İşletme Fakültesi
Sezgin TANRIKULU-CHP-İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi
Sebahat TUNCEL-DTP-Mersin Üniversitesi Mut Meslek Yüksek Okulu
Erdoğan TOPRAK-CHP-Anadolu Üniversitesi Sosyal Bilimler Bölümü
Hamza DAĞ-AK Parti-Dokuz Eylül Üniversitesi Hukuk Fakültesi
Oktay VURAL-MHP-İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi
Binali YILDIRIM-AK Parti-İstanbul Teknik Üniversitesi Gemi İnşa ve Deniz Bilimleri Fakültesi
Alaattin YÜKSEL-CHP-Ege Üniversitesi İktisadi ve Ticari Bilimler Fakültesi
Mehmet Ali ŞAHİN-AK Parti-İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi
Hakkı KÖYLÜ-AK Parti-İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi
Mustafa ELİTAŞ-AK Parti-Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi İktisat ve Maliye Bölümü
Yusuf HALAÇOĞLU-MHP-İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Tarih Bölümü
Oğuz Kağan KÖKSAL-AK Parti-Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi
Taner YILDIZ-AK Parti-İstanbul Teknik Üniversitesi Elektrik-Elektronik Fakültesi Elektrik Mühendisliği Bölümü
Sadık YAKUT-AK Parti-İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi
Lütfü TÜRKKAN-MHP-İstanbul Devlet Güzel Sanatlar Akademisi Mimarlık Yüksek Okulu
Faruk BAL-MHP-İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi
Ahmet DAVUTOĞLU-AK Parti-Boğaziçi Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi
Hüseyin TANRIVERDİ-AK Parti-Gaziantep Eğitim Enstitüsü Matematik Bölümü
Muammer GÜLER-AK Parti-Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi
Zafer ÇAĞLAYAN-AK Parti-Gazi Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Makine Mühendisliği Bölümü
Tolga ÇANDAR-CHP-Orta Doğu Teknik Üniversitesi İnşaat Mühendisliği Fakültesi
İdris Naim ŞAHİN-Bağımsız- stanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi
Suat KILIÇ-AK Parti-Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi
Gültan KIŞANAK-BDP-Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik ve Halkla İlişkiler Bölümü
Mesude Nursuna MEMECAN-AK Parti-Boğaziçi Üniversitesi Endüstri Mühendisliği Bölümü
Atilla KART-CHP-Atilla KART-CHP-Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi
Sadullah ERGİN-AK Parti-Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi