21 C.Ahir 143521 Nisan 2014 Pazartesi
  • Bu işte bir terslik var!
  • Yeni Paris Büyükelçisi'nden İlginç Sözler
  • Mustafa Sarıgül'e Bir Kötü Haber Daha
Ünlü Futbolcuya Silahlı Saldırı!
Büyük Alkış Alan Hz. Peygamber Pankartı!
Düzce'den acı haber: 1 polis şehit
Derbide Kazanan Çıkmadı
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Komşudan 'Bizans Oyunu'

Atina, Osmanlı'dan kalan camilerin altını Bizans eseri aradığı gerekçesiyle kazıyor!
Komşudan 'Bizans Oyunu'
09 Şubat 2013 Cumartesi 11:07

Atina'ya cami yapılmasına şimdiye kadar mesafeli duran Yunanistan'ın Osmanlı'dan kalan camilerin altını Bizans eseri aradığı gerekçesiyle eşelediği ortaya çıktı.

Türkiye Gazetesine çarpıcı açıklamalarda bulunan AB Bakan Yardımcısı Dr. Alaattin Büyükkaya, Yunanistan'ın inanç özgürlüğü alanında yaptıklarını eleştirdi. 'Komşu'nun'insan hakkı deyince' sadece kendisine dönük hakkı kabul ettiğinden şikayet eden Büyükkaya, "Rodos'ta Kanuni Sultan Süleyman'ın yaptırdığı bir cami var. Onun altını eşiyorlar şu anda. Sırf Bizans eseri varmış diye bu oyunu birçok yerde de yapıyorlar" dedi. Dedelerinin Selanik'ten göç ettiğini anlatan Büyükkaya, "Babamın yaşadığı dönemde, Selanik'te 52 cami vardı. Bunların hiçbiri kullanılamıyor. Şu anda iki tane cami kaldı. Minarelerin hepsi yıkılmış durumda. Hiçbiri de ibadete açık değil. İnanç özgürlüğüne saygı göstermeyen Yunanistan, AB tarafından uyarılmıyor" diye konuştu. Başından geçen bir olayı da anlatan Büyükkaya, şöyle devam etti: "Selanik'te Kayalar Köyü'ne gittik. İbadete kapalı camide namaz kıldık. Yunan polisi hemen gelip bizi uyardı."

YORUMLAR
doğalgaz borcu
Tata Tonga
yunanistan türkiyeye olan doğalgaz borcunu ödedi mi? eğer ödemedi ise yunanlıları beslemek zorunda mıyız?
BeğendimBeğenmedim
09 Şubat 2013 Cumartesi 22:49
biz ne yapıyoruz misilleme
Aslambek55
falan hak getire ibadet hanelerimiz her tarafta yıkılır bizde tıkyok biz ruhban okulunu efendim vanda ermeni kilisesini güzelce onarırız ama karşımızdaki soysuz takımı olmadık melanet tasarlar bize karşı onların kiliseleri dokunulmazlıgımı var hiç bir surette tamirrestore edilmesin zaman onların hakkından gelir fonksiyonu olmuyan binalar
BeğendimBeğenmedim
09 Şubat 2013 Cumartesi 14:32
Takdiği İsrail den almış....
hamzatbey
Klavuzu Karga Olanın burnu ..... çıkmazmış. Anlaşılan israile özeniyor. İsrailde yıllardır filistindeki mescidi aksanın altını kazıyor. Biz tersine hoşgörü diye ruhban okulunu bile açmanın derdine düştük. Yunandan İsrailden dost olmaz it derisinden post olmaz. Bunu unutmayın.
BeğendimBeğenmedim
09 Şubat 2013 Cumartesi 12:37
BU KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER
BİR AYET
Bu işte senin yapacağın bir şey yoktur. Allah, ya tövbelerini kabul edip onları affeder, ya da zalim olduklarından dolayı onlara azap eder.Göklerdeki her şey ve yerdeki her şey Allah'ındır. O, dilediğini bağışlar, dilediğine azab eder. Allah, çok bağışlayandır, çok merhamet edendir.Ey iman edenler! Kat kat arttırılmış olarak faiz yemeyin. Allah'a karşı gelmekten sakının ki kurtuluşa eresiniz.
( Al-i İmrân,128-130 )
BİR HADİS
Resülullah (aleyhissalâtu vesselâm) buyurdular ki: "Sizden önce yaşayanlardan bir tüccar vardı. Halka borç verirdi. BorçIuları arasında fakir görürse hizmetçilerine: "Onun borcundan vazgeçiverin, böylece AIIah'ın da bizim günahIarımızdan vazgeçeceğini umarız" derdi. Allah da onun günahlarından vazgeçti."
Buhâri, Sulh 10; Müslim, Müsâkaât 19, (1557); Nesâi, Büyü 104, (7, 318).
için namaz vakitleri
İmsak 04:34Güneş 06:10Öğle 13:10İkindi 16:54Akşam 19:58Yatsı 21:26
HAVA DURUMU
İstanbul
13 / 18 °C
Ankara
8 / 21 °C
Konya
8 / 20 °C
İzmir
12 / 22 °C
Adana
14 / 23 °C
Erzurum
3 / 15 °C
ANKET
Erdoğan Cumhurbaşkanı Adayı olur ve seçimi kazanarak Köşk’e çıkarsa, Başbakanlık koltuğunda kimi görmek istersiniz?
ÜYE İŞLEMLERİ
Bu sitede yayınlanan tüm materyalin her hakkı mahfuzdur.
Kaynak gösterilmeden alıntılanamaz.
Sayaç