19 C.Ahir 143520 Nisan 2014 Pazar
  • Başbakan'dan Tarihi Törende Flaş Açıklama
  • Bülent Arınç'tan Kediciklere Tepki
  • Kısa Dönem Askerlik Yapacaklara  Kötü Haber!
Melih Gökçek'in 'Kedi'sine Ret
Halid Meşal'den Tarihi Çağrı
Yağmur Duasında, Yağmur Yağdı
Rusya'ya Meteor Düştü!
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Herkes Sussa Biz Susmayacağız

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Mısır’daki katliamla ilgili olarak, “Bu katliama sessiz kalan tepkisiz kalan bu vahşetin ortağıdır. Biz bu vahşetin ortağı olmayacağız. Biz Türkiye’yiz. Biz haksızlık karşısında eğilmeyiz.
Herkes Sussa Biz Susmayacağız
28 Temmuz 2013 Pazar 07:39

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Mısır’daki katliamla ilgili olarak, “Akan masum sivillerin kanı, bu katliama sessiz kalanların eline yüzüne bulaşmıştır. Bu katliama sessiz kalan tepkisiz kalan bu vahşetin ortağıdır. Biz bu vahşetin ortağı olmayacağız. Biz Türkiye’yiz. Biz haksızlık karşısında eğilmeyiz. Haksızlık karşısında eğilip, dilsiz şeytanlardan olmayacağız. Herkes sussa bile biz susmayacağız” dedi.

Erdoğan, Tüm Sanayici ve İş Adamları Derneği (TÜMSİAD) tarafından Haliç Kongre Merkezi’nde düzenlenen iftar programına katıldı.

Burada yaptığı konuşmada, Ramazan’ın ülkeye ve millete hayırlar getirmesini Allah’tan niyaz eden Erdoğan, şunları kaydetti: “Ramazan-ı Şerif’e maalesef başta Suriye ve Mısır olmak üzere İslam coğrafyasının genelinde yine acı haberlerle, acı manzaralarla girmiştik. Ramazan barışın, dayanışmanın, kardeşliğin ve merhametin ayıdır. Ancak bazı ülkelerde ramazana rağmen kalplerin yumuşamadığına, zulmün hız kesmediğine, vahşetin hiç ivme kaybetmeden yükseldiğine şahit oluyoruz. İşte bugün İslam dünyası sahura hazırlanırken, Müslümanlar oruç için niyet ederlerken, Mısır’da bir katliam başlatıldı. Şu ana kadar 200’ün üzerinde Mısırlı şehit edildi, 4 bine yakın Mısırlı yaralandı. Öncelikle Mısır’da şehit edilen kardeşlerimize Rabbimden rahmet niyaz ediyorum. Rabbim, şehadetlerini mübarek eylesin diyorum. Mısır’daki şehitlerin tüm yakınlarına, dostlarına, kardeşlerine, Mısırlı kardeşlerimize buradan başsağlığı mesajlarımı yolluyorum.”
Başbakan Erdoğan, Mısır’da seçilmiş hükümeti yok sayanların, halkın seçtiği hükümeti devirenlerin, şimdi bununla kalmadığını ve halkı da katletmeye başladığını ifade ederek, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Hani nerede Avrupa? Hani nerede AB? Hani nerede Avrupa değerleri? Sağa sola demokrasi dersi verenler, hani nerede demokrasi? Nerede demokratik değerler? Birleşmiş Milletler nerede? Türkiye’de polisin son derece haklı, son derece meşru şekilde kullandığı su ve biber gazı için yaygara koparanlar, Mısır’daki darbe karşısında, Mısır’daki katliam karşısında neredeler? Gazetelere ilan verip Türkiye’ye en ağır hakaretleri edenler, Mısır’da bir gecede 200’den fazla insan katledildi, peki şimdi neredesiniz? Bunu neden görmüyorsunuz? Neden duymuyorsunuz? İstanbul’da sokaktaki şiddet eylemlerini canlı yayında saatlerce anlatan BBC, CNN, diğer uluslararası medya; Mısır’da darbe yapıldı, şimdi katliam yapılıyor, bunu neden görmüyorsunuz? Neden duymuyorsunuz? Bunu neden saatlerce canlı yayınla dünyaya duyurmuyorsunuz, görmezden geliyorsunuz? Çünkü işinize gelmiyor.”

Erdoğan, “Akan masum sivillerin kanı, bu katliama sessiz kalanların eline yüzüne bulaşmıştır. Bu katliama sessiz kalan tepkisiz kalan bu vahşetin ortağıdır. Biz bu vahşetin ortağı olmayacağız. Biz Türkiye’yiz. Biz haksızlık karşısında eğilmeyiz. Haksızlık karşısında eğilip, dilsiz şeytanlardan olmayacağız. Herkes sussa bile biz susmayacağız. Mısır’da demokrasi katledilmiştir. Milli irade katledilmiştir. Şimdi de millet katlediliyor. Bunu bütün dünyaya duyuracağız. Siz milyonlarca Mısırlı’yı katledeceğinizi mi zannediyorsunuz? Nereye kadar katledeceksiniz? Nereye kadar ama bilesiniz ki hak er veya geç galip gelecektir. Hiç bundan endişeniz olmasın. Zira zulm ile abad olunmaz” diye konuştu.
“Biz vicdanlara sesleniyoruz”

Türkiye’nin açıklamalarından birilerinin rahatsız olduğunu kaydeden Erdoğan, şöyle devam etti:

“Hain Erdoğan’... ‘Üzerinde çapraz resimler olan Erdoğan’... ‘Türkiye’nin mallarını boykot edin’. Aman boykot ettiniz Türkiye battı. Böyle bir şey mi var? Bu yaklaşım yaklaşım mı? Sen önce Türkiye ile olan tarihi bağlarını iyi gözden geçir. Bunlar gafillerin, cahillerin yaklaşım türüdür. Biz böyle bir yaklaşımın içinde olmayız. Biz emin adımlarla yolumuza devam ederiz. Çünkü bizim işimiz zulüm değil. Sizin zulmünüzü devam ettirmenize payende olamayız. Bizim duruşumuz birilerini tabii ki rahatsız edecektir. Çünkü biz vicdanlara sesleniyoruz.

Vicdanı olanlara sesleniyoruz. Kalbi olanlara sesleniyoruz. ‘İnsanlığa ait değerleri olan, hele hele kalbinde zerre kadar imanı olan bir insan, bu haksızlık karşısında, bu cinayetler, bu katliamlar karışsında susamaz, sessiz kalamaz’ diyoruz. Mısır’da artık bir an önce halkın iradesine saygı duyulmasını bekliyoruz. Mısır’ın Mübarek dönemini bile aratan uygulamalardan vazgeçip, demokrasiye güçlü bir fırsat tanımasını, demokrasiye, halk iradesine saygı duyulmasını bekliyoruz ve Mısır’da askeri darbenin arka planında olanları iyi biliyoruz. Onların da kendilerine çeki düzen vermesini istiyoruz. Buradan Mısır halkını da bir bütün olarak selamlıyoruz. Mısır’da darbeye karşı haklı, onurlu mücadele veren tüm kardeşlerimize biz de İstanbul’un nadide merkezinden selamlar gönderiyoruz.

Evet, karşımızda Ebu Eyyüb el-Ensari; buradan gönderiyoruz. Kardeşlerim, Allah Mısır halkının yanında olsun ama benim bu gece en büyük üzüntüm neydi biliyor musunuz? 200’ü aşkın orada kardeşleri şehit edilirken, öldürülürken, 5 bine yakın kardeşi orada yaralanırken, Tahrir Meydanı’nda havai fişeklerini atmak suretiyle eğlenenler vardı. Acaba bu eğlenenler kimlerdi? Onun için bu tür tezgahlara karşı, bu tür atılacak adımlara karşı her zaman uyanık olalım. Ben Mısır’ın şehitlerine Allah’tan rahmet diliyorum. Yakınlarına sabırlar diliyorum. Başsağlığı diliyorum. Kardeşlerim; Türkiye, Mısır’ın kardeşidir. Türkiye Mısır’ın yanındadır. Hep yanında olmaya da devam edeceğiz ama zalimlerin değil. Allah, bu mübarek ayda, Mısır halkına, Mısır’ın mazlumlarına sabır versin diyorum. Türkiye’den Mısır’a, en kalbi selamlarımızı, dayanışma mesajlarımızı iletiyorum.”
Büyükelçiliğe yönelik saldırı
Somali’de Türkiye Büyükelçiliğine yönelik saldırıya ilişkin olarak ise Erdoğan, şunları söyledi:

“Somali’den de bir acı haber aldık. Somali’de Türkiye Büyükelçiliğinin ek binasına bombalı saldırı düzenlendi. Saldırıda bir polisimiz maalesef şehit oldu. 3 vatandaşımız da yaralandı. Bu saldırıyı yapanlar da güya Müslüman. Kime yapıyor bunu? Türkiye Büyükelçiliğine. Neden yapıyor? Mogadişu’ya, Somali’ye, oradaki kardeşlerine hizmet getirdikleri için. Buradan şehit polisimize Allah’tan rahmet niyaz ediyorum. Tüm ailesine, milletimize, emniyet teşkilatımıza sabırlar diliyorum. Başsağlığı diliyorum. Yaralılarımıza da acil şifalar temenni ediyorum. Ambulans uçağımızı gönderdik, gerek şehidimizi, gerek yaralılarımızı alıp inşallah dönecekler.”

AKİT

YORUMLAR
ARTIK STRATEJİ VE HAREKET !
V.MURAD
Sevgili başbakanım, Allah c.c.razı olsun izzetli ve inançlı duruşunuz için..Orduysa Muhammed ordusu hazır, halksa Çanakkale ruhundaki gençler hazır, anaysa annelerimiz,babaysa babalarımız hazır..ARTIK sabrımız kalmadı mazlum kardeşlerimizin kanlı gözyaşlarını görmeye..öleceksekte adam(adem) gibi ölelim,ölümümüz Allah c.c.rızası için olacağından mukaddes şehadet, kalırsak gazilik ve zafer nasıp buyurur Rabbimiz inşallah..sizlere acilen çok dikkatli strateji ve hareket düşüyor..haydi BİSMİLLAH!.
BeğendimBeğenmedim
29 Temmuz 2013 Pazartesi 12:40
sen Irak'ı gördün mü?
hızır haldun
Başbakan haberde aynen şunları söylüyor.

"Mısır’da darbe yapıldı, şimdi katliam yapılıyor, bunu neden görmüyorsunuz? Neden duymuyorsunuz? Bunu neden saatlerce canlı yayınla dünyaya duyurmuyorsunuz, görmezden geliyorsunuz? Çünkü işinize gelmiyor.”

Peki ABD Irak'ta bin katını yaptı, sen neden görmedin, neden duymadın, hala neden ağzını bile açamıyorsun?
Afganistanda da yaptı, görmedin. İşine mi gelmedi? Bir sana mı serbest üç maymun oynamak?

Sen bunların her projesinde ortağı değil mi
 
BeğendimBeğenmedim
29 Temmuz 2013 Pazartesi 11:09
MÜSLÜMAN DİK DURMALI
huda
Sayın başbakanımızı duruşundan dolayı tebrik ediyoruz ilk dik duran müslüman lider konumunda şu anda ancak bazı dualar fili olmadıkca RABBİM o duayı kabul etmiyor Baş bakanımızdan bu anlamda yapılacakları yapmasını bekliyoruz teşhis doğru ortada bir türkiye kaldı ümmet umudunu türkiyeye bağladı Baş bakanım ilk icraat büyük elçimizi çekmenizi bekliyoru amerika karşında olsada UNUTMA ALLAH BİZİMLEDİR ALLAH HER ŞEYE KADİRDİR........
 
BeğendimBeğenmedim
29 Temmuz 2013 Pazartesi 09:21
BU KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER
BİR AYET
"O takvâ sahipleri ki, bollukta da darlıkta da Allah için harcarlar; öfkelerini yutarlar ve insanları affederler. Allah da güzel davranışta bulunanları sever. "
ÂL-İ İMRÂN SÛRESİ-134
BİR HADİS
" Kardeşinin gıyabında dua eden hiçbir mü'min yoktur ki melek de: 'Bir misli de sana olsun' demesin."
Müslim, Zikr 86,88
için namaz vakitleri
İmsak 04:36Güneş 06:11Öğle 13:10İkindi 16:54Akşam 19:57Yatsı 21:24
HAVA DURUMU
İstanbul
11 / 17 °C
Ankara
2 / 19 °C
Konya
3 / 20 °C
İzmir
10 / 17 °C
Adana
12 / 20 °C
Erzurum
6 / 18 °C
ANKET
Erdoğan Cumhurbaşkanı Adayı olur ve seçimi kazanarak Köşk’e çıkarsa, Başbakanlık koltuğunda kimi görmek istersiniz?
ÜYE İŞLEMLERİ
Bu sitede yayınlanan tüm materyalin her hakkı mahfuzdur.
Kaynak gösterilmeden alıntılanamaz.
Sayaç