Ehliyet Sınav Sonuçları Açıklandı mı?

Ehliyet Sınav Sonuçları Açıklandı mı?
10 Ekim Ehliyet Sınav soru ve cevapları açıklandı

Ehliyet almak isteyen sürücü adayları dikkat! MEB Motorlu Taşıtlar Sürücü Adayları Sınavı soru ve cevapları burada.Şimdi gözler Ehliyet sonuçlarında MEB MTSAS ehliyet sınav sonuçları haberimizde.

MEB MTSAS 10 Ekim Ehliyet Sınav sonuçları açıklandı mı

10 Ekim 2015 tarihinde yapılan olan sürücü adayları sınavına girenler dikkat. Sürücü adaylarına yönelik çıkmış ehliyet sınav soruları Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) tarafından yayınlanan geçmiş dönem ehliyet sorularına sitemizden ulaşabilirsiniz.Öte yandan MEB MTSAS 10 Ekim ehliyet sınav sonuçlarını da haberimizden tarama yaparak öğrenebilir sınavdan kaç puan aldığınızı görebilirsiniz.Ehliyet sınav soru-cevapları ve sınav sonuçları bugun.com.tr'de...

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) tarafından bu yıl 5'incisi yapılan Motorlu Taşıtlar Sürücü Adayları Sınavı (MTSAS-5) sonrasında adaylar sınav sorularına ulaşmak istiyor. Peki ehliyet sınav soruları nasıl öğrenilir? Motor, İlkyardım ve Trafik derslerinden sınava giren adaylar haberimizde verdiğimiz linklerden ehliyet sorularına ulaşabilirler. İşte 10 Ekim 2015 Ehliyet sınav soruları ve detaylı bilgiler.

10 Ekim Ehliyet Sınav soru ve cevapları için tıklayın

2015 yılında yapılacak 6 ehliyet sınavından 4'ü gerçekleştirildi. Geriye kalan 2 ehliyet sınavından ilki 10 Ekim 2015'te yapıldı, diğeri ise 12 Aralık 2015 tarihinde gerçekleştirilecek. 10 Ekim tarihli MTSAS Ehliyet Sınavı başvuruları 25 Ağustos tarihinde başladı. 15 Eylül 2015'e kadar devam etti. MTSAS Ehliyet Sınavı başvurularının ardından sınav gerçekleştirildi. 10 Ekim tarihli ehliyet sınavının gerçekleşmesinin ardından sürücü adayları 'Ehliyet sınav soruları  ne zaman açıklanacak?' Sorusuna yanıt aradı. Ehliyet sınav soruları hakkında Milli Eğitim Bakanlığı henüz açıklanmadı ancak soru ve cevapların önümüzdeki 15 gün içerisinde açıklanması bekleniyor.
 
Ehliyet sınavının ardından yapılacak sınavlarda stajyer ehliyet uygulamasına geçilecek ve vatandaşlar stajyer sürücü dönemini başarıyla tamamlamaları gerekecek. 10 Ekim tarihli MTSAS Ehliyet Sınavının sonuçları 20 Ekim 2015'te açıklanacak.

STAJYER EHLİYETTE SÜRÜCÜYE 75 CEZA PUANI HAKKI VERİLECEK
 
İstanbul Sürücü Kursları ve Eğitimcileri Federasyonu (İSKEF) Başkanı Murat Tekin, stajyer sürücü uygulamasının 1 Ocak 2016'da başlayacağını hatırlatarak, "İlk defa ehliyet alacakların stajyerliğe kalmaması için 10 Eylül'e kadar sürücü kurslarına başvurarak, 10 Ekim'de yapılacak teorik sınava girmeleri gerekmektedir." dedi. Stajyer ehliyetin tanımını; "İlk defa ehliyet alacaklar için başarılı olduktan sonra sürücü belgesini 2 yıllık staj çerçevesinde kullanması." şeklinde tanımlayan Murat Tekin, stajyer ehliyette, kursiyere 75 ceza puanı hakkı verileceğini söyledi.
 
YENİ EHLİYETLER 80 ÜLKEDE GEÇERLİ OLACAK
 
Murat Tekin, stajyer ehliyetin pek çok yeniliği de getireceğini sözlerin de değindi. Ehlieyetteki çeşitliliğin 9 'dan 17'ye yükseldiğini getiren Murat Tekin, ömür boyu ehliyet döneminin kapanacağını vurguladı. 25 milyon ehliyetin 2016 değşeceğini de hatırlatan Murat Tekin, Avrupa ülkeleri başka olmak üzere 80 ülkede geçerli olacağını dile getirdi.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.