27 Mayıs 2017 Cumartesi1 Ramazan 1438
  • Bir Ayet
  • Bir Hadis
  • Namaz Vakitleri
  • Hava Durumu
  • İslam beş esas üzerine bina edilmiştir: Allah"tan başka ilah olmadığına ve Muhammed"in O"nun kulu ve elçisi olduguna şehadet etmek, namaz kılmak, oruç tutmak, Kabe"ye haccetmek, Ramazan orucu tutmak. (Tirmizi, İman 3, (2612))
  • " Kim Allah'a inanarak ve karşılığını Allah'tan bekleyerek Ramazan orucunu tutarsa geçmiş günahları bağışlanır." (Buhâri,
  • için namaz vakitleri
    İmsak 03:36Güneş 05:30Öğle 13:08İkindi 17:04Akşam 20:33Yatsı 22:18
    • 16°C Adana
    • 13°C Adıyaman
    • 10°C Afyon
    • 9°C Ağrı
    • 11°C Amasya
    • 10°C Ankara
    • 17°C Antalya
    • 14°C Artvin
    • 15°C Aydın
    • 13°C Balıkesir
  • BIST: 97.533 -0.18
  • Altın: 145,745 1.21
  • Dolar: 3,5801 0.37
  • Euro: 4,0019 0.03

Usain Bolt Rio 2016'da 3'üncü altınına ulaştı

Usain Bolt Rio 2016'da 3'üncü altınına ulaştı
Usain Bolt, 100 ve 200 metreden sonra 4x100 metre takım yarışında da birincilik yaşayarak Rio 2016'da 3'üncü, toplamda 9'uncu olimpiyat altınına ulaştı.
Usain Bolt Rio 2016'da 3'üncü altınına ulaştı Usain Bolt Rio 2016'da 3'üncü altınına ulaştı Usain Bolt Rio 2016'da 3'üncü altınına ulaştı

2016 Rio Olimpiyat Oyunları atletizm branşında 4 kategoride madalyalar sahiplerini buldu.

Brezilya'nın Rio de Janeiro kentindeki Olimpiyat Stadı'nda düzenlenen atletizm müsabakalarında kadınlarda sırıkla atlama ve 4x100 metre takım ile erkeklerde çekiç atma ve 4x100 metre takım finalleri sona erdi.

Erkekler 4x100 metre takım yarışında Jamaika, 37.27'lik süresiyle rakiplerini geride bırakarak altın madalyaya ulaştı. Jamaikalı rekortmen atlet Usain Bolt, 100 ve 200 metreden sonra 4x100 metre takımda da birincilik yaşayarak Rio 2016'da 3'üncü, toplamda 9'uncu olimpiyat altınını elde etti. Aynı yarışta 3'üncü olan ABD ise bayrak değişiminde yapılan hata nedeniyle diskalifiye edildi.

Kategorilerinde ilk 3'e giren sporcular ve takımlar şöyle:


Erkekler
Çekiç atma:

1. Dilshod Nazarov (Tacikistan)

2. Ivan Tsikhan (Belarus)

3. Wojciech Nowichki (Polonya)

4x100 metre takım:

1. Jamaika

2. Japonya

3. Kanada

Kadınlar
Sırıkla atlama:

1. Ekaterini Stefanidi (Yunanistan)

2. Sandi Morris (ABD)

3. Eliza McCartney (Yeni Zelanda)

4x100 metre takım:

1. ABD

2. Jamaika

3. Büyük Britanya

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
ÜYE İŞLEMLERİ
Bu sitede yayınlanan tüm materyalin her hakkı mahfuzdur.
Kaynak gösterilmeden alıntılanamaz.