Kanal D, ahlâksızlıkta sınır tanımıyor

Kanal D, ahlâksızlıkta sınır tanımıyor
Ahlâksızlığı kendisine ölçü edinen Kanal D adlı televizyon, aile yapısını dejenere eden yayınlarını devam ettiriyor. “Küçük Kadınlar” dizisinde anne ve babası ölen 5 kız kardeşin güya hayatı anlatılırken; ahlâksızlığın öne çıkarılm

Kenan KIRAN'ın haberi...

İLGİLİ HABER: RTÜK, BU AHLÂKSIZLIĞA SEYİRCİ

RTÜK'E GÖRÜŞ/ÖNERİ VE ŞİKÂYETLERİNİZİ BU LİNKTEN ULAŞTIRABİLİRSİNİZ


Aydın Doğan’ın sahibi olduğu Kanal D televizyonu Türk aile yapısını baltalamaya devam ediyor. Önceki gece yayımlanan “Küçük Kadınlar” adlı dizide, eniştenin 75 milyara lisede okuyan yeğeni ile gayrimeşru ilişkiye girmesini gösteren televizyon, büyük bir ahlâksızlığa daha imza attı. ‘İsrail maçının iptali eylemine çağrı metni’ yayınlayan Denge Radyo'ya yayın durdurma cezası veren Radyo Televizyon Üst Kurulu (RTÜK), Aşk-ı Memnu ve Küçük Kadınlar adlı dizilerle ahlâksızlığını meşrulaştırarak aylardır ekranlara getiren Kanal D'ye hiçbir işlem yapmıyor.

Doğan Holding Yönetim Kurulu Başkanı Aydın Doğan’ın sahibi olduğu Kanal D televizyonu, büyük bir ahlâksızlığa daha imza attı. Kanal D televizyonu, önceki gece yayımlanan “Küçük Kadınlar” adlı dizide, eniştenin para karşılığı lisede okuyan yeğeni ile gayrimeşru ilişkiye girmesi gösterildi.

ENİŞTENİN, 75 MİLYAR LİRAYA YEĞENİ İLE GAYRİMEŞRU İLİŞKİSİ
“Küçük Kadınlar” adlı dizide, anne ve babası ölen 5 kız kardeşin hayatı anlatılıyor. Önceki gece yayınlanan bölümde, zor günler yaşayan kız kardeşlerden biri ahlâksız bir yola başvuruyor. Küçük kardeş, ablasının yaralanması üzerine hastane masraflarını karşılamak için eniştesinden 75 milyar para istiyor. Enişte, yeğeninin bu teklifini kabul ediyor; ancak 75 milyar karşılığı yeğeni ile birlikte olmak istiyor. Yeğen, eniştenin teklifini kabul ediyor. Kanal D televizyonu, işte bu içerikteki filmi, çekinmeden yayınladı. Dizinin önceki bölümlerinde de, eniştenin yeğenine tecavüz etmesi gösterilmişti.

ZİNA ÖVGÜSÜ DE YAPILMIŞTI
20 Ocak gecesi yayınlanan “Küçük Kadınlar” adlı dizide de, 17 yaşında lise öğrencisi olan Armağan (Hande Soral) birlikte okuduğu Ebru’nun hamile olması üzerine tartışıyor. Ebru, hamile olmasını savunuyor ve “Çok aşık olmuştum. Nesi varmış yaşımın? Sen de geri kafalılık etme iyice” şeklinde konuşuyor. Dizide, zinayı, hem de lisede okuyan bir öğrencinin övmesine yer verilmesi dikkat çekici bulunuyor. Dizide, lise öğrencisinin gayrimeşru bir şekilde hamile kalması, çağdaşlık olarak sunuldu.

DİZİNİN YAPIMCISI D PRODUCTIONS
“Küçük Kadınlar” dizisinin yapımcılığını D Productions üstlenmiş. Dünya klasikleri arasında yer alan “Küçük Kadınlar” adlı kitaptan esinlenilerek ekrana taşınan dizide, annesi ve babası ölen 5 kız kardeşin hayata yeniden tutunmak için verdikleri (sözde) mücadeleler anlatılıyor. Dizinin senaryosunu Deniz Akçay, yapımcılığını Ayşe Durmaz, yönetmenliğini ise Hakan Arslan yapıyor.

YEĞEN, AMCASININ EŞİYLE GAYRİMEŞRU İLİŞKİYE GİRİYOR
Kanal D televizyonunda yayınlanan Aşk-ı Memnu adlı dizide de amcasının eşiyle gayrimeşru ilişki yaşayan gencin ahlâksızlığı, meşrulaştırılarak aylardır ekranlara getirildi. Kanal D'de haftalık olarak yayınlanan ‘Aşk-ı Memnu’ dizisinin geçen hafta yayınlanan sezon finali bölümünde, amcasının eşiyle gizli ilişki yaşayan dizi karakterini canlandıran Kıvanç Tatlıtuğ, dizide yengesini canlandıran Beren Saat'le gayrimeşru ilişkide bulunmuştu.

KANAL D, AHLÂKSIZ TEKLİFE DE YER VERMİŞTİ
Kanal D televizyonunda, başrollerini Halit Ergenç, Bergüzar Korel, Tardu Flordun ve Ceyda Düvenci'nin oynadığı ‘Binbir Gece’ dizisinin ilk bölümünde de büyük bir ahlâksızlığa yer verilmişti. Dizinin ilk bölümde, genç ve dul bir kadın olan Şehrazat (Bergüzar Korel), lösemi hastası çocuğunun tedavisi için ihtiyaç duyduğu 150 bin doları patronu Onur'dan (Halit Ergenç) borç olarak istiyor, ancak Onur, bu parayı kendisiyle bir gece geçirmesi karşılığında verebileceğini belirtiyordu. Teklifi kabul eden Şehrazat, dizinin ikinci bölümünde patronuyla bir gece geçiriyordu.

RTÜK HİÇBİR İŞLEM YAPMADI
‘İsrail maçının iptali eylemine çağrı metni’ yayınlayan Denge Radyo'ya yayın durdurma cezası veren Radyo Televizyon Üst Kurulu (RTÜK), Aşk-ı Memnu ve Küçük Kadınlar adlı dizilerde ahlâksızlığını meşrulaştırarak aylardır ekranlara getiren Kanal D'ye hiçbir işlem yapmıyor.

VAKİT

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.