16 C.Ahir 143516 Nisan 2014 Çarşamba
  • Fatih Altaylı'yı Çılgına Çeviren Soru
  • Özür halktan dilenecek, Başbakan’a teşekkür edilecek!
  • Kutlu Doğum Haftasıyla Dalga Geçtiler
Hayvancılığımıza Yönelik Casus Saldırısı
Çelik'in acı günü
Öğle namazını cam kafeste kıldı
Kurtlar Vadisi Pusu 222. bölüm fragmanı

Asım Yenihaber / Yeni Akit

12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Asım Yenihaber / Yeni Akit

CHP’nin “hanım”ları...

28 Mayıs 2012 01:17

“CHP’de “hanım”ın ne işi var, “bayan” demeliydiniz!” derseniz, size yerden göğe kadar hak veririm... Amenna ve saddakna!

CHP’li kadınlar kim, “hanım”lık kim! Hatta CHP’de “bey” de yoktur “bay” vardır. CHP “bay”ların ve “bayan”ların partisidir.

CHP’li “bay”lardan biri, Tunceli milletvekili Bay Kamer “Kana kan intikam!” deyu höykürmüş.

Kimin intikamını, kanını kimden alacaksın Bay Kamer? Dersim katliamı CHP’nin işi değil mi? Dersimli Kemal neden bu sahaya girmiyor?

Sen bir kere aklı başında adam olsan, CHP’de işin ne?

Gelelim CHP’li “bayan”a...

Başbakan uzağa bakıyor ve Türkiye’nin on beş yirmi yıl sonra Avrupa ülkelerinin durumuna düşeceğini görüyor. Doğum oranlarının gerilemesine, kadın bedenleri üzerinde oyun oynanmasına karşı çıkıyor.

“Kürtaj” kadın bedeniyle oynamak değil mi?

“Sezaryen” kadın bedenine ve tabiata müdahale değil mi?

Ancak zaruret halinde sezaryene başvurulması gerekmez mi? Fakat o ne? Türkiye’de her iki kadından biri sezaryenle doğum yapıyor... “Normal”in yerini “anormal” alıyor; gayritabii tabii imiş gibi uygulanıyor.

Hastahanelerin işine geliyor bu, doktorların işine geliyor; ucunda menfaat var. Bu kadın bedeni üzerinden sürdürülen hunhar bir ticaret değil mi?

Hangi CHP’li kadın vekil kadın bedenine bu müdahale konusunda ağzını açtı? Daha doğrusu kadınlar lehine CHP’li hangi kadın vekil saçının bir telini kıpırdattı?

CHP’li bayan vekillerden biri meşhur “ikna odaları”nın mucidi değil mi? Bu ikna odalarında üniversiteli genç kızlar yıllarca psikolojik taarruza, tedhişe maruz bırakılmadı mı?

Şimdi bir CHP’li “kadın” vekil kadınların tarafında imiş gibi ahkâm kesiyor. Hayır düpedüz konuşsa, yanlış da olsa fikrini ifade etse, resmen ağzını bozuyor, iğrençleşiyor, müptezelleşiyor. Toplumun bir edebi var, hangi kelimelerin nerede ve nasıl kullanılacağı veya kullanılmayacağı hususunda.

Kahvehane malayanisinde değiliz, meyhanenin dumanlı havasında laf savurtturmuyoruz veya başka bir “hane”de müptezel muhavereler yapıyor değiliz. Ve bu kadınlar veya erkekler arası bir toplantı değil. Önce nezaket, sonra nezahat! (Bu bayanın bu kelimeleri bilmediği, hatta hiç duymadığı belli.)

Biliyorum, herkes kendisine yakıştığı şekilde konuşur. Ağzını bozar ve kendi konumunu böylece ortaya koyar. Bu bayanın konuşmasına bakarak hangi “hane”ye yakıştırırsınız siz? Ben işin içinden çıkamadım!

Bu bayan vekil başbakanın kürtaj ve sezaryenle ilgili sözlerini “hazin” bulmuş.

Hazin olan Başbakan’ın bu hususlarda fikir yürütmesi değil, hazinden de öte vahim olan, rezil olan bir kadının bu mevzuda hoşa gitsin veya gitmesin görüş ortaya koyan bir yöneticiye nasıl hitab edeceğini bilmemesidir. Edep dairesinden çıkması ve aynı tonda cevabı hak etmesi demektir.

Bu sözleri sarf eden kadın artık saygılı ve ahlâkî cevapları haketmiyor demektir.

Kim bu “bayan”?

Kolejli! Üstüne üstlük Koç Holding’in CHP’ye bir armağanı.

Kolejlilik ve Koç mensubiyeti Türkiye’de “doğum kontrolü” denilen yarım asırlık sistemin ölümüne müdafaacılığı demektir. Yıllarca bu kesimler milletin orasının burasının kontrolörlüğünü yapmaya kalkıştılar.

Her doğum onların başarısızlık çetelesine bir çizik atmaktır. Nüfus artarsa, onların milli gelirden alacağı payı etkileyecek bir unsur devreye girer.

Tayyip Bey ebeveyninin kaçıncı çocuğu? Eğer aile bir çocukta, iki çocukta kalsa idi; yani 4 çocuk yapmasa idi bugün memleketin başına CHP’nin nevrini döndüren böyle birisi geçemezdi!

CHP nüfus arttıkça, oylarını o nisbette artıran bir parti değil. Ülke nüfusuna her yeni ilave CHP’nin işini zorlaştırıyor. Olmayan iktidar ümitlerini büsbütün ortadan kaldırıyor.

Sadece CHP’li baylar değil, bayanların da sinirleri fena halde bozuluyor, bu asap bozukluğu ile rezilce saçmalamaktan başka bir şey yapamıyorlar!

Bu yazıya henüz yorum eklenmemiştir.
BİR AYET
“Yavrum! Namazı dosdoğru kıl. İyiliği emret. Kötülükten alıkoy. Başına gelen musibetlere karşı sabırlı ol. Çünkü bunlar kesin olarak emredilmiş işlerdendir.”
Lokman,31/17
BİR HADİS
Ebu Hureyre'nin (r.a.) rivayet ettiğine göre: Hz. Peygamber (a.s.): "İman, yetmiş küsur şubedir ve utanma imandan bir şubedir" buyurmuştur.
Müslim, İman, 57 (l, 63)
için namaz vakitleri
İmsak 04:43Güneş 06:17Öğle 13:11İkindi 16:52Akşam 19:53Yatsı 21:19
HAVA DURUMU
İstanbul
12 / 20 °C
Ankara
2 / 17 °C
Konya
6 / 20 °C
İzmir
7 / 21 °C
Adana
13 / 25 °C
Erzurum
1 / 12 °C
ANKET
Erdoğan Cumhurbaşkanı Adayı olur ve seçimi kazanarak Köşk’e çıkarsa, Başbakanlık koltuğunda kimi görmek istersiniz?
ÜYE İŞLEMLERİ
Bu sitede yayınlanan tüm materyalin her hakkı mahfuzdur.
Kaynak gösterilmeden alıntılanamaz.
Sayaç