24 C.Ahir 143524 Nisan 2014 Perşembe
  • Ermeniler Memnun Değil
  • Rasim Ağzındaki Ermeni Baklasını Çıkardı
  • Ermenilerden İhanet İtirafı
Erdoğan’ın Tarihi Kabulünden Memnuniyet Duyuyoruz
Sipariş Yağıyor
Paralel Yapı İle Böyle Mi Mücadele Edilecek?
Ronaldo’dan Türkiye’ye Jest

Yener Dönmez / Yeni Akit

12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Yener Dönmez / Yeni Akit

Emek Sineması’nda Mason Tezgahı

06 Mayıs 2013 Pazartesi 00:10

Sol hükümetler dönemindeki mezhepsel kadrolaşmayla ilgili yazım üzerine tecrübeli bir gazeteci arkadaşım ilginç bir uyarıda bulunmuştu.

“Yılların tecrübesine dayanarak söylüyorum; Türkiye’de 3 kesimle uğraşmazsan bu meslekte rahat edersin” dedikten sonra bu üç kesimi şöyle sıralamıştı:
1-Tuncelililer 2-Eşcinseller 3-Masonlar.

Ardında da bu kesimlerin lobicilikteki başarılarını anlatmıştı uzun uzadıya.
Hatırlarsanız geçen yıl spor camiasından savunma sanayine, siyasetten sanat çevresine kadar kritik alanlara sızmış pek çok sektördeki “kardeş dayanışması”na ilişkin bir yazı yazmıştım.

Araya ne aracılar koydular, ne şirinlik gösterileri yaptılar inanamazsınız.
Sayıları son derece az olmasına rağmen öyle organize oluyorlar, öyle lobicilik faaliyetleri yürütüyorlar, öyle bağlantılar kuruyorlar ki; “normalde falan şahısla, filan şahısın ne irtibatı olabilir” diye şaşıp kalıyorsunuz.

Fakat merkezi Londra’da bulunan bu karanlık mekanizma ortak çıkar uğruna bu insanları bir araya getirebiliyor işte.

Örneğin 28 Şubat sürecinde iktidardan indirilen rahmetli Erbakan Hoca’nın yerine Demirel tarafından hükümet kurma görevinin bağımsız milletvekili Yalım Erez’e verilmek istenmesi bir rastlantı mıydı sizce?

O dönem ABD’nin Refah-Yol’u yıkma girişimleri ile İsrail’in Erbakan rahatsızlığı artık bir sır değil.

Erbakan Hoca vefatından önce İlci Otel’de ABD Dışişleri Bakanı Christopher’in, ABD Ankara Büyükelçisi Grosman’a geçtiği gizli kriptoyu ilk kez bize göstermişti.

O belgede ABD’nin Refah’ı devirme planı net biçimde görülüyordu.

Ancak gerçekler tüm boyutlarıyla 13 yıl sonra ortaya çıkıyordu.

Geçtiğimiz günlerde İstiklal Caddesi’nde bulunan Emek İş Hanı’na yapılmak istenen restorasyon üzerine kendilerini “sanatsever” olarak nitelendiren bir grup, “Emek sinemasını yıktırmayız” diye eylem yapıp ortalığı savaş alanına çevirmişlerdi.
Polis’i suçlayan merkez medya TV’leri de günlerce bu gösterileri ekranlarda döndürüp işi kampanyaya çevirmişlerdi.

Bu meseleyi ilk bakışta tarih ve orijinallik hassasiyeti olan bir grubun sıradan tepkisi zannediyorsunuz.

Fakat biraz incelediğiniz zaman olayın perde arkasının hiç de öyle olmadığını görüyorsunuz.

İlk dikkatinizi çeken unsur; yabancı basının da bir hayli ilgi gösterdiği eylemlerde en önde giden isim Zeki Alasya oluyor.

Zeki Alasya geçtiğimiz günlerde verdiği bir röportajda açıkça, “Ben Mason olduğumda kiralarımı ödemekte zorluk çekiyordum” dedikten sonra şöyle bir ifşaatta bulunmuştu:  “Bu üstat lafını çok severim, biz Masonlar çok kullanırız... Hayatta her şey olur, para gelir, şöhret gelir, bilgi gelir...”

Kökü dışarıda bu karanlık odağı şirin göstermek için de şu ifadeleri kullanmıştı: “Masonların sayısı dünyada 6 milyon, Türkiye’de de 15 bin. Masonluk ulusal bir kuruluştur. Sanıldığı gibi kökü dışarıda, Siyonist filan değildir.”

Peki bunların Emek Sineması’yla alakası ne diyeceksiniz?

O da şöyle…

Biraz araştırıp ayrıntıları birleştirdiğinizde bu kadar gürültünün Emek Sineması için olmadığını görüyorsunuz.

Önünüze kocaman bir “Cercle D’Orient” yani “Büyük Kulüp” gerçeği çıkıyor.

Yani o eylemleri bir grup sanatseverin, insanların sadece birbirinin ensesini izleyebildiği son derece ilkel Emek Sineması için değil; binanın ikinci katında kurulmuş olan “Mason Mahfili” için gerçekleştirdiğini öğreniyorsunuz.

Anladığım kadarıyla, içinde masonik sembollerin de bulunduğu dış mimarisiyle dikkat çeken bu yapı masonlar için tarihi bir öneme sahip.

Sonuç mu?

Bu filmin senaryosunu masonlar yazıyor, masonların kurduğu tezgahta oyunu bir grup sanatsever oynuyor, tezgahın perde arkasını ise Akit aralamış oluyor.
Bu masonlar olduğu müddetçe daha çok oyunlar oynanır, filmler çevrilir.
Tezgaha gelmemek için uyanık olmak lazım.

 

YORUMLAR
Sol'un masonla imtihanı.
hakyemez
Türkiye'de mason kulüplerinden ödül almak suç değil. Ama sol'un abd emparyalizmi , abd ,israil yeşil kuşak ,bop deyip abd merkezli mason,lions ve rotary kulüplerince alkışlanması ,desteklenmesi garip değil mi? Acaba sol yıllarca abd düşmanlığı yaparken abd'den besleniiyor olmasın. Bugüne kadar bir solcudan isim vererek Türkiye'de zengin tüsiad ve bu kulüpler aleyhine konuştuğunu görmedim. Sol dernek ve örgütlere gayrıresmi bağışlar nereden geliyor bilmek isterdim.
 
BeğendimBeğenmedim
06 Mayıs 2013 Pazartesi 10:38
MASONLAR TEMİZLENSİN
kayemay
topluma ve devlete zaralı olan masonluk özellikle bankacılık sektöründe çok yaygın ....bizim bankada (Finansbank) sadece masonları terfi ettiriyorlar ....hükümetten destek bekliyoruz.....
 
BeğendimBeğenmedim
05 Mayıs 2013 Pazar 15:52
Büyük Atatürk bu masonluğu yasaklamıştır
m.çalışır
Bu kökü dışarıda masonluğu Atatürk yasaklamıştı yer altına çekildiler İnönü'nün izniyle faaliyete başladılar. Fakat benim anlamadığım bu günün ulusalcıları ve Atatürk'cüyüz diyen ordu mensubu askerler generaller nasıl oluyor da bu mason mahvillerine üye olabiliyorlar. Öğrenmek isteyen mason komutanlar kitabına bakıversin.
 
BeğendimBeğenmedim
04 Mayıs 2013 Cumartesi 23:12
BİR AYET
İçinizden kim Allah’a ve Resülüne itaat eder ve salih bir amel işlerse, ona mükafatını iki kat veririz. Biz ona bereketli bir rızık hazırlamışızdır.
Ahzâb, 33/31
BİR HADİS
Biri Cennete girdiginde gordu ki, kolesi kendisinden yuksek dereceye malik. Dedi ki: "Bu benim kolem oldugu halde derecesi benden yuksekte mi olacak?" Allah buyurdu ki: "Evet, Ben onu da seni de amellerinizle mukafatlandirdim."
Ravi: Hz. Ebu Hureyre (r.a.)
için namaz vakitleri
İmsak 04:28Güneş 06:05Öğle 13:09İkindi 16:55Akşam 20:01Yatsı 21:30
HAVA DURUMU
İstanbul
16 / 23 °C
Ankara
11 / 28 °C
Konya
10 / 27 °C
İzmir
12 / 25 °C
Adana
20 / 32 °C
Erzurum
4 / 16 °C
ANKET
Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, ne yapmalı?
ÜYE İŞLEMLERİ
Bu sitede yayınlanan tüm materyalin her hakkı mahfuzdur.
Kaynak gösterilmeden alıntılanamaz.
Sayaç