21 C.Ahir 143521 Nisan 2014 Pazartesi
  • Şahin'den Flaş Cumhurbaşkanlığı Açıklaması
  • Adnan Oktar'dan Arınç'a İğrenç Cevap
  • Bu İşte Bir Terslik Var!
Twitter hizaya geliyor
O ilçede AK Partili Başkan mazbatasını aldı
Son “Gülen” kim olacak?
Bank Asya’dan Açıklama

Yener Dönmez / Yeni Akit

12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Yener Dönmez / Yeni Akit

Emek Sineması’nda Mason Tezgahı

06 Mayıs 2013 Pazartesi 00:10

Sol hükümetler dönemindeki mezhepsel kadrolaşmayla ilgili yazım üzerine tecrübeli bir gazeteci arkadaşım ilginç bir uyarıda bulunmuştu.

“Yılların tecrübesine dayanarak söylüyorum; Türkiye’de 3 kesimle uğraşmazsan bu meslekte rahat edersin” dedikten sonra bu üç kesimi şöyle sıralamıştı:
1-Tuncelililer 2-Eşcinseller 3-Masonlar.

Ardında da bu kesimlerin lobicilikteki başarılarını anlatmıştı uzun uzadıya.
Hatırlarsanız geçen yıl spor camiasından savunma sanayine, siyasetten sanat çevresine kadar kritik alanlara sızmış pek çok sektördeki “kardeş dayanışması”na ilişkin bir yazı yazmıştım.

Araya ne aracılar koydular, ne şirinlik gösterileri yaptılar inanamazsınız.
Sayıları son derece az olmasına rağmen öyle organize oluyorlar, öyle lobicilik faaliyetleri yürütüyorlar, öyle bağlantılar kuruyorlar ki; “normalde falan şahısla, filan şahısın ne irtibatı olabilir” diye şaşıp kalıyorsunuz.

Fakat merkezi Londra’da bulunan bu karanlık mekanizma ortak çıkar uğruna bu insanları bir araya getirebiliyor işte.

Örneğin 28 Şubat sürecinde iktidardan indirilen rahmetli Erbakan Hoca’nın yerine Demirel tarafından hükümet kurma görevinin bağımsız milletvekili Yalım Erez’e verilmek istenmesi bir rastlantı mıydı sizce?

O dönem ABD’nin Refah-Yol’u yıkma girişimleri ile İsrail’in Erbakan rahatsızlığı artık bir sır değil.

Erbakan Hoca vefatından önce İlci Otel’de ABD Dışişleri Bakanı Christopher’in, ABD Ankara Büyükelçisi Grosman’a geçtiği gizli kriptoyu ilk kez bize göstermişti.

O belgede ABD’nin Refah’ı devirme planı net biçimde görülüyordu.

Ancak gerçekler tüm boyutlarıyla 13 yıl sonra ortaya çıkıyordu.

Geçtiğimiz günlerde İstiklal Caddesi’nde bulunan Emek İş Hanı’na yapılmak istenen restorasyon üzerine kendilerini “sanatsever” olarak nitelendiren bir grup, “Emek sinemasını yıktırmayız” diye eylem yapıp ortalığı savaş alanına çevirmişlerdi.
Polis’i suçlayan merkez medya TV’leri de günlerce bu gösterileri ekranlarda döndürüp işi kampanyaya çevirmişlerdi.

Bu meseleyi ilk bakışta tarih ve orijinallik hassasiyeti olan bir grubun sıradan tepkisi zannediyorsunuz.

Fakat biraz incelediğiniz zaman olayın perde arkasının hiç de öyle olmadığını görüyorsunuz.

İlk dikkatinizi çeken unsur; yabancı basının da bir hayli ilgi gösterdiği eylemlerde en önde giden isim Zeki Alasya oluyor.

Zeki Alasya geçtiğimiz günlerde verdiği bir röportajda açıkça, “Ben Mason olduğumda kiralarımı ödemekte zorluk çekiyordum” dedikten sonra şöyle bir ifşaatta bulunmuştu:  “Bu üstat lafını çok severim, biz Masonlar çok kullanırız... Hayatta her şey olur, para gelir, şöhret gelir, bilgi gelir...”

Kökü dışarıda bu karanlık odağı şirin göstermek için de şu ifadeleri kullanmıştı: “Masonların sayısı dünyada 6 milyon, Türkiye’de de 15 bin. Masonluk ulusal bir kuruluştur. Sanıldığı gibi kökü dışarıda, Siyonist filan değildir.”

Peki bunların Emek Sineması’yla alakası ne diyeceksiniz?

O da şöyle…

Biraz araştırıp ayrıntıları birleştirdiğinizde bu kadar gürültünün Emek Sineması için olmadığını görüyorsunuz.

Önünüze kocaman bir “Cercle D’Orient” yani “Büyük Kulüp” gerçeği çıkıyor.

Yani o eylemleri bir grup sanatseverin, insanların sadece birbirinin ensesini izleyebildiği son derece ilkel Emek Sineması için değil; binanın ikinci katında kurulmuş olan “Mason Mahfili” için gerçekleştirdiğini öğreniyorsunuz.

Anladığım kadarıyla, içinde masonik sembollerin de bulunduğu dış mimarisiyle dikkat çeken bu yapı masonlar için tarihi bir öneme sahip.

Sonuç mu?

Bu filmin senaryosunu masonlar yazıyor, masonların kurduğu tezgahta oyunu bir grup sanatsever oynuyor, tezgahın perde arkasını ise Akit aralamış oluyor.
Bu masonlar olduğu müddetçe daha çok oyunlar oynanır, filmler çevrilir.
Tezgaha gelmemek için uyanık olmak lazım.

 

YORUMLAR
Sol'un masonla imtihanı.
hakyemez
Türkiye'de mason kulüplerinden ödül almak suç değil. Ama sol'un abd emparyalizmi , abd ,israil yeşil kuşak ,bop deyip abd merkezli mason,lions ve rotary kulüplerince alkışlanması ,desteklenmesi garip değil mi? Acaba sol yıllarca abd düşmanlığı yaparken abd'den besleniiyor olmasın. Bugüne kadar bir solcudan isim vererek Türkiye'de zengin tüsiad ve bu kulüpler aleyhine konuştuğunu görmedim. Sol dernek ve örgütlere gayrıresmi bağışlar nereden geliyor bilmek isterdim.
 
BeğendimBeğenmedim
06 Mayıs 2013 Pazartesi 10:38
MASONLAR TEMİZLENSİN
kayemay
topluma ve devlete zaralı olan masonluk özellikle bankacılık sektöründe çok yaygın ....bizim bankada (Finansbank) sadece masonları terfi ettiriyorlar ....hükümetten destek bekliyoruz.....
 
BeğendimBeğenmedim
05 Mayıs 2013 Pazar 15:52
Büyük Atatürk bu masonluğu yasaklamıştır
m.çalışır
Bu kökü dışarıda masonluğu Atatürk yasaklamıştı yer altına çekildiler İnönü'nün izniyle faaliyete başladılar. Fakat benim anlamadığım bu günün ulusalcıları ve Atatürk'cüyüz diyen ordu mensubu askerler generaller nasıl oluyor da bu mason mahvillerine üye olabiliyorlar. Öğrenmek isteyen mason komutanlar kitabına bakıversin.
 
BeğendimBeğenmedim
04 Mayıs 2013 Cumartesi 23:12
BİR AYET
Bu işte senin yapacağın bir şey yoktur. Allah, ya tövbelerini kabul edip onları affeder, ya da zalim olduklarından dolayı onlara azap eder.Göklerdeki her şey ve yerdeki her şey Allah'ındır. O, dilediğini bağışlar, dilediğine azab eder. Allah, çok bağışlayandır, çok merhamet edendir.Ey iman edenler! Kat kat arttırılmış olarak faiz yemeyin. Allah'a karşı gelmekten sakının ki kurtuluşa eresiniz.
( Al-i İmrân,128-130 )
BİR HADİS
Resülullah (aleyhissalâtu vesselâm) buyurdular ki: "Sizden önce yaşayanlardan bir tüccar vardı. Halka borç verirdi. BorçIuları arasında fakir görürse hizmetçilerine: "Onun borcundan vazgeçiverin, böylece AIIah'ın da bizim günahIarımızdan vazgeçeceğini umarız" derdi. Allah da onun günahlarından vazgeçti."
Buhâri, Sulh 10; Müslim, Müsâkaât 19, (1557); Nesâi, Büyü 104, (7, 318).
için namaz vakitleri
İmsak 04:34Güneş 06:10Öğle 13:10İkindi 16:54Akşam 19:58Yatsı 21:26
HAVA DURUMU
İstanbul
14 / 18 °C
Ankara
7 / 21 °C
Konya
9 / 20 °C
İzmir
14 / 23 °C
Adana
13 / 23 °C
Erzurum
4 / 15 °C
ANKET
Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, ne yapmalı?
ÜYE İŞLEMLERİ
Bu sitede yayınlanan tüm materyalin her hakkı mahfuzdur.
Kaynak gösterilmeden alıntılanamaz.
Sayaç