Kaluman Thami, röportaj sırasında kızı Bhawana'nın, okul arkadaşları ve mahalleli tarafından 'canavar', 'cadı' gibi kelimelerle çağırıldığını anlatıyordu. Babası hikayesini anlatırken sessizce onu dinleyen Bhawana'nın gözlerinden yaşların dökülmeye başladığını işte o anda gördüm ve deklanşöre bastım...'
Yıllarca Aynaya Bakmamıştı
![Yıllarca Aynaya Bakmamıştı 1](https://d.habervaktim.com/gallery/3438_1.jpg)
![Yıllarca Aynaya Bakmamıştı 2](https://d.habervaktim.com/gallery/3438_2.jpg)
Fotoğrafçı Narenda Shrestha bu cümlelerle anlatıyor, o zamanlar 8 yaşında olan Bhawana ile ilk tanışmasını.
Bhawana Thami, Nepalli Kaluman Thami'nin üç çocuğundan biri. Onu farklı kılan ise yüzünün neredeyse yarısını kaplayan, halk arasında 'ben' olarak da bilinen 'konjenital melanositik nevüs'e sahip olması.
![Yıllarca Aynaya Bakmamıştı 3](https://d.habervaktim.com/gallery/3438_3.jpg)
Yoksulluk içindeki ailenin babası Kaluman, çevre tarafından 'cadı' olarak çağırılan kızının daha da fazla üzülmemesi adına yıllarca aynaları ondan uzak tuttuğunu söylüyor. İlk ameliyatını geçirmeden önce konuştuğu basın mensuplarından biri, çektiği fotoğrafını küçük kıza gösterdiğindeyse, Bhawana'nın kendi görüntüsünden korkarak ağlamaya başladığını anlatıyor.
![Yıllarca Aynaya Bakmamıştı 4](https://d.habervaktim.com/gallery/3438_4.jpg)
Fotoğrafçı Narenda Shrestha ise, Nepal'deki 'Child Workers' kuruluşunun yardımıyla ilk ameliyatını 28 Şubat 2012'de geçiren Bhawana'nın, yüzündeki bandajlar çıkarıldığı zaman verilen aynaya on beş dakika boyunca aralıksız baktığını söylüyor.
![Yıllarca Aynaya Bakmamıştı 5](https://d.habervaktim.com/gallery/3438_5.jpg)
Shrestha, bu yılın Şubat ayında Bhawana'nın ikinci ameliyatını geçirdiğini, yüzündeki kıllı bölgenin tamamen alındığını, 14 yaşında da son kez ameliyat olacağını aktarıyor.
![Yıllarca Aynaya Bakmamıştı 6](https://d.habervaktim.com/gallery/3438_6.jpg)
Görünüşü değiştikçe arkadaşları tarafından da kabullenilen Bhawana, okula gidiyor ve geç kaldığı çocukluğunu doyasıya yaşıyor.
![Yıllarca Aynaya Bakmamıştı 7](https://d.habervaktim.com/gallery/3438_7.jpg)
![Yıllarca Aynaya Bakmamıştı 8](https://d.habervaktim.com/gallery/3438_8.jpg)
![Yıllarca Aynaya Bakmamıştı 9](https://d.habervaktim.com/gallery/3438_9.jpg)
![Yıllarca Aynaya Bakmamıştı 10](https://d.habervaktim.com/gallery/3438_10.jpg)
![Yıllarca Aynaya Bakmamıştı 11](https://d.habervaktim.com/gallery/3438_11.jpg)
![Yıllarca Aynaya Bakmamıştı 12](https://d.habervaktim.com/gallery/3438_12.jpg)
![Yıllarca Aynaya Bakmamıştı 13](https://d.habervaktim.com/gallery/3438_13.jpg)
![Yıllarca Aynaya Bakmamıştı 14](https://d.habervaktim.com/gallery/3438_14.jpg)
![Yıllarca Aynaya Bakmamıştı 15](https://d.habervaktim.com/gallery/3438_15.jpg)
![Yıllarca Aynaya Bakmamıştı 16](https://d.habervaktim.com/gallery/3438_16.jpg)
![Yıllarca Aynaya Bakmamıştı 17](https://d.habervaktim.com/gallery/3438_17.jpg)
![Yıllarca Aynaya Bakmamıştı 18](https://d.habervaktim.com/gallery/3438_18.jpg)
![Yıllarca Aynaya Bakmamıştı 19](https://d.habervaktim.com/gallery/3438_19.jpg)
![Yıllarca Aynaya Bakmamıştı 20](https://d.habervaktim.com/gallery/3438_20.jpg)
![Yıllarca Aynaya Bakmamıştı 21](https://d.habervaktim.com/gallery/3438_21.jpg)
![Yıllarca Aynaya Bakmamıştı 22](https://d.habervaktim.com/gallery/3438_22.jpg)
![Yıllarca Aynaya Bakmamıştı 23](https://d.habervaktim.com/gallery/3438_23.jpg)