Meral Akşener iddialı konuştu

Meral Akşener iddialı konuştu
MHP Genel Başkan Adayı Meral Akşener, hükümete yakın medyayla kendi parti genel merkezlerinin yanyana gelip kendilerine saldırdıklarını ve yüksek yerlerden korkutmaya çalıştıklarını söyledi.

MHP Genel Başkan Adayı Meral Akşener,"Adalet Bakanlığı'mızın mahkememize çok ilgi gösterdiği duyumlarını alıyoruz. Ama o tanzim edilmiş muhalefet değiliz biz, vesayet altına alınmış muhalefet değiliz biz. Ot yoldurmazsam namerdim" dedi.

MHP Genel Başkan Adayı Meral Akşener, genel merkez tarafından teşkilatların kapatıldığı illeri ziyaret etmeye devam ediyor. Bu kapsamda Sivas'a gelen Akşener, Ticaret ve Sanayi Odası'nda düzenlenen programda partilileriyle buluştu.

Programa, MHP eski Sivas İl Başkanı Ragıp Özkan, MHP eski Sivas Milletvekili Celal Dağgez ve çok sayıda partili katıldı.

Burada konuşan Meral Akşener, Büyük Birlik Partisi'nin merhum lideri Muhsin Yazıcıoğlu'na Allah'tan rahmet dileyerek, "Şehit başkanın kazasından itibaren kelli felli adamlar o hadiseyi aydınlatmak üzere söz verdiler. O susan, lal olmuş dilleri buradan şiddetle kınıyorum" dedi.

"OTURA OTURA ESKİTTİNİZ KOLTUKLARI"

Ardından 4 Eylül Sivas Kongresi kararlarının arkasında olduklarını belirterek, kapatılan teşkilatlarının yanında olmak için kente geldiklerini ifade eden Akşener, "Türkiye üzerinde hesap yapan herkese sesleniyorum. Sivas Kongresi'nin o metni durdukça, Sivaslılar bu salonları şereflendirdikçe mümkün değil bölemeyeceksiniz. Mümkün değil bir çakıl taşını alamayacaksınız. Böldürmeyeceğiz, üzerimizde oyun oynatmayacağız. O kararın arkasında durduğumuzu ilan etmek içinde buradayız. Valilik eliyle kendi teşkilatımızı polis marifetiyle kapatma marifetini kabul etmiyorum. Kabul etmeyeceğim, yanlış buluyorum. Sıcak koltuklarında oturan muhteremlere seslenmek isterim. Kardeşim otura otura eskittiniz koltukları, çıkın odalarınızdan. Gelin milletin içine. Duyun milletin sesini. Kalkın o koltuklardan. Çıkın o odalardan. Açık kulaklarınızı, duyun seslerini" dedi.

"TÜRK SİYASETİNE MEYDAN OKUYORUZ"

Daha sora Türkiye'nin bir beka sorunu olduğunu belirten Akşener, şöyle dedi:

"Bugün yaptığımız bu mücadele sadece genel merkezimizde oturan arkadaşlarımız gitsin yerlerine biz gelelim mücadelesi değildir. Biz, düşman haline getirilmiş bu milletin bölünmesinin önüne geçmek için büyük ve kutlu bir mücadele başlattık. Bizim derdimiz Meral Akşener başbakan olsun, ekibi de gelsin oraya otursun değil. Buradaki arkadaşlarımızla beraber şöyle bir iddiamız var. Biz Türk siyasetine meydan okuyoruz. Biz darmadağın edilmiş devlet sistemini ve ekseni kaymış Türk siyasetini tepeden tırnağa yeni baştan yapılandırmak için bu meydan okumayla yola çıktık."

"SİZİN SİCİLİNİZ BOZUK"

Ardından terörle mücadele konusunda iktidarı uyaran Akşener, şunları söyledi:

"Ey muhteremler! Sizin siciliniz bozuk, siciliniz. Çünkü bu çözüm süreci meselesini yerine getirirken bütün hukuku, bu Güneydoğu'da mücadele eden o aslanların, o evlatlarımızın, asker ve polisimizin görev yapma hukukunu ortadan kaldırdınız. Dolayısıyla bugün 'vur' emri veriyorsunuz ama dün 'dur' emri vermiştiniz. O yüzden yarın hangi emri vereceğiniz belli değil. Ve bugün Güneydoğu'da canları ceplerinde mücadele eden o kardeşlerimiz hukuki olarak açıktadır."

"OT YOLDURMAZSAM NAMERDİM"

Havuz medyasıyla kendi parti genel merkezlerinin yanyana gelip kendilerine saldırdıklarını ve yüksek yerlerden korkutmaya çalıştıklarını belirten Akşener, "Korkutamazsınız, yıldıramazsınız, geriye döndüremezsiniz. Tek başımıza olsakta buradan böyle yürüyeceğiz biz. Ama Adalet Bakanlığı'mızın mahkememize çok ilgi gösterdiği duyumlarını alıyoruz. Muhteremlerin ilgi gösterdiği duyumlarını alıyoruz. Ama o tanzim edilmiş muhalefet değiliz biz, vesayet altına alınmış muhalefet değiliz biz. Ot yoldurmazsam namerdim. Hadi bakalım" diye konuştu. Son olarak terörle mücadelenin doğru düzgün yapılabilmesi için MHP iktidarının elzem olduğunu söyleyen Akşener, AK Parti hükümetini eleştirerek, "Dantelli masa örtüsü sarılmış muhteremlerin en büyük özelliği besmeleyle soymalarıdır. Bu ülkeyi besmeleyle soydular. Dolayısıyla milletimiz bize diyor ki gelin bizi yönetin. Biz de milletimizin sesine kulak verdik. Allah'ın izniyle biz bu ülkede iktidar olacağız" dedi. Programın ardından MHP'li Akşener ve beraberindekiler İnönü Bulvarı üzerinde yürüdü. Vatandaşın yoğun ilgisini gören Akşener kent meydanına kadar yürüdükten sonra karayolu ile Ankara'ya hareket etti.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
2 Yorum