Devlet Bahçeli:"Yolumuza çıkanı ezip geçeriz"

Devlet Bahçeli:"Yolumuza çıkanı ezip geçeriz"
MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinin grup toplantısında çok sert açıklamalarda bulundu.

Bahçeli'nin konuşmasından satır başları;

"Daha önce de Suriye tarafından vatan topraklarına düşen füzelerden dolayı 6 kişi hayatını kaybetmiş, 26 kişi de yaralanmıştır. Bu ne ilktir, ne de son olacaktır. Durum korkunçtur. Artık dayanacak, katlanacak halimiz kalmamıştır. 

Lütfen itiraf edin Türkiye bir ölüm çukurunda, felaket kuşağında değil midir? Bu yaşananları nasıl yorumlamamız gerekir? Caniler sokaklara barikat dikerken Hükümet uyumuştur. 

Birçok il ve ilçemiz terk ve feda edilmiştir. Bir plan ve kurgu dahilinde Türkiye'nin Suriye'ye dönmesi etap etap hayata geçmektedir. Küresel güçler Türkiye'nin bölünmesi amacıyla devrededir. 

Türklüğü silmek isteyen milatlar sıraya girmiştir. Hepsinin gayesi birdir. Ancak Türk milleti bu oyunu yutmaz. Bu zalim aşı asla Türk vatanında tutmaz.

Kutlu Doğum Haftası'nda Erdoğan'ın yaptığı konuşmayı bu açıdan değerlendirmek gerekir. Hamdolsun hepimiz Müslümanız bu hakikattır. Fakat biz müslüman olduğumuz kadar Türk'üz. Doğumdan ölümümüzüe kadar kim olduğumuzu sormaya gerek duymadık. Tarihimizi unutarak bir yere varamayız. Ecdadımızın inkarına göz yumamayız. 

MHP anlamını Türk-İslam ülküsünde bulmuştur. Bundan da dönemyiz bundan da dönmemizi kimse bizden beklemesin.

Bugün vatan topraklarına dikilen kanlı barikatlar, kerdeşlik bağlarının koparılması tezgahlanmıştır.Doğu ve güneydoğuda ne yaşanıyorsa yabancıların kapanmamış izi vardır. PKK ve HDP Türk milletinin istiklalini karartmaya çalışan şer cephesidir. 

HDP'liler İran'ın siyasi askeri kanatlarıyla 2014-2015 yılında kaç defa görüşmüşlerdir. Görüşmelerde barikat konulması konusunda taktikler alınmış ve bu taktikler aynen uygulanmış mıdır?"

DOKUNULMAZLIKLARIN KALDIRILMASI DESTEKLENECEK

"Dokunulmazlıkların kaldırılması için daha neyi bekliyoruz? MHP AKP'nin Anayasa değişikliği teklifine destek verecektir. 

Şimdiden sudan bahaneleriyle dokunulmazlığın kaldırılması konusunda geri adım atmışlardır. Özerklik Özyenetim diye tuturanlar, vatan kavramını kullanınca günahlarından kurtulacaklarını mı sanmaktadırlar. 

Bilhassa AKP ve CHP'ye sesleniyorum. Madem irade açıktır. O halde gelin dokunulmazlıkları tek kalemde kaldıralım. Fezlekeli bölüceleri doğruca adaletin önüne çıkaralım.

Ülkemizi en iyi şekilde temsil eden sayın İhsanoğlu'na teşekkürlerimi bir kez daha iletiyorum. Ancak İslam aleminin durgunluğu hepimizi tedirgin etmektedir. İslam ülkeleri arasındaki dayanışma yetersizdir. İslamiyetin rubh kökenine taban tabana zıt uygulanan politikalar müslümanları ister istemez uçuruma düşürmektedir.  Varlık ve kaynakları sömnürülen müslamanlardır. "

ÖLEN MÜSLÜMAN ÖLDÜREN MÜSLÜMAN

"Ölen müslüman, öldüren yine müslümandır. Ne kadar emperyalizmin nöbetçisi yönetim varsa müslümanların kanını fökmekte, geleceğiyle oynamaktadır. İslam ülkeleri bir olmadıktan sonra bundan sonraki hakibet yine felakettir. 13.İslam Zİrvesi'nin barış ve işbirliği üzerine düzenlenmesi taktre değerdir. Ancak bunlar sözde kalmamalıdır. İşbirliğinin hakkı verilecekse her islam ülkesi önce kendi yanlışlarını ortaya çıkarmalıdır. Yeraltında zengin yer üstünde fakir bir coğrafya nasıl olabilir? Nasıl olmuş da birileri çok kazanırken yüzbinlerce insan açlık çekmektedir? İslam kılıfı hakkında terör estiren yaşam hakkı tanınmazsa yaşanan dramatik dönem bıçak gibi kesilecektir. Bu sorumluluk tüm islam ülkelerinindir. Bu kapsam da islam polisinin kurulma teşebbüsü olumludur. 

Dileğimiz İslam ülkerlerinin kastan çıkarak, özlerine dönmesidir. Avrupa Parlamentosu'nun raporu ölü doğmuştur ve Türkiye tafından yok sayılmış ve geri iletilmiştir."

DOĞRU GÖRÜŞLER FAHİŞ HATALAR

"PKK'yı başkentlerinde ağırlayanlar, sırtını sıvazlayanlar bize insanlık mı öğretecektir. Avrupa Parlamentosu iki yüzlü ve ikircikli davranmaktadır. Avrupa Birliği Türkiye'nin üyeliği için veridği sözlere uymayacağını açıkça göstermiştir. Başbakan'ın zafer gibi sunduğu vize muafiyenin fos çıkması hükümetin kandırıldığını göstermektedir. Hükümet AB dayatmalarına, küçümsemelerine daha ne kadar tahammül gösterecektir? AKP'nin Avrupalı dostları Türkiye'yi horlamaktadır. Avrupa Parlamentosu'ndaki doğru görüşler fahiş hataların arasında kaynamıştır.

Bir Alman komedyenin aşağılık şekilde saldırması dünün ihmal ve düşüncesizliklerin neticesidir. Özgürlük her kilidi açacaktır. İhanetin özgürlüğü, düşmanlığın özgürlüğü olamaz. Gülmek için hiçbir insan aşağılanamaz, hiçbir millet küçümsenenemez. Hiçbir rakibimizin yabancılar tarafından küçük düşürülmesinin yanında olamayız. MHP Türkiye'nin sevdalısı, Türkçülüğün muhafazacısıdır."

EZER GEÇERİZ

"Ne okyanus ötesi elemanları ne çeteler, ne devlet içindeki şebekeler ne de siyasi seneristler bu kutlu çatıyı uçuramazlar.Allah'ın izni ve kelamıyla alayına yeteriz. Yolumuza kim çıkarsa ya yener ya da ezer geçeriz."

 

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.