22 Mart 2018 Perşembe5 Recep 1439
 • Bir Ayet
 • Bir Hadis
 • Namaz Vakitleri
 • Hava Durumu
 • “İçinizden insanları hayra çağıracak, iyiliği emredecek, kötülükten alıkoyacak bir topluluk bulunsun. İşte onlar kurtuluşa erenlerdir.” (Âl-i İmran / 104)
 • “Münafığın alameti üçtür. Konuştuğu zaman yalan söyler, söz verdiği zaman yerine getirmez ve ona güvenildiği zaman hıyanet eder” (Buhari, Müslim, Tirmizi)
 • için namaz vakitleri
  İmsak 05:32Güneş 06:58Öğle 13:17İkindi 16:42Akşam 19:24Yatsı 20:44
  • 12°C Adana
  • 9°C Adıyaman
  • 7°C Afyon
  • 3°C Ağrı
  • 6°C Amasya
  • 3°C Ankara
  • 12°C Antalya
  • 8°C Artvin
  • 14°C Aydın
  • 11°C Balıkesir
 • BIST: 117.651 1.05
 • Altın: 167,415 0.94
 • Dolar: 3,9258 -0.15
 • Euro: 4,8136 -0.07

Başbakan'dan CHP'ye çok sert FETÖ uyarısı

Başbakan'dan CHP'ye çok sert FETÖ uyarısı
AK Parti grup toplantısında konuşan Başbakan Binali Yıldırım, CHP'yi FETÖ konusunda sert bir dille uyardı.
Başbakan'dan CHP'ye çok sert FETÖ uyarısı Başbakan'dan CHP'ye çok sert FETÖ uyarısı Başbakan'dan CHP'ye çok sert FETÖ uyarısı

Başbakan Binali Yıldırım, AK Parti grup toplantısında gündeme dair değerlendirmelerde bulundu.  CHP'nin son günlerde milletin 15 Temmuz'da yaşadığı mağduriyeti unuttuğunu belirten Başbakan Yıldırım, CHP'nin sürekli mağduriyetler üzerinden kafa karıştırmasının açık bir şekilde FETÖ'ye destek vermek olduğunu söyledi. 

CHP'nin FETÖ konusunda dosyasının kabarık olduğunun altını çizen Başbakan Kılıçdaroğlu'na sert bir dille uyarıda bulunarak " Pişkin pişkin mağdur edebiyatı yapacağınıza Yenikapı ruhuna sahip çıkın. Sabah akşam FETÖ'nün sözcülüğünü yapanlar 15 Temmuz'da mahçup olduysa bunlarda mahçup olmaya mahkumdur. Zaman mağdur edebiyatı yapma değil, hesap sorma zamanıdır." dedi.

 

İşte Başbakan Yıldırım'ın konuşmasından satır başları; 

Hz. Hüseyin Efendimizi bir kez daha Rahmetle yad ediyorum. Hz. Hüseyin Efendimiz o mübarek canını Kerbelada kahramanca teslime derken bize çok önemli ders verdi. Fitneden uzak durmanın önemini anlattı. Hz. Hüseyin Efendimiz bize tatmin olmayan ruhların nasıl ürün ürettiğini öğretti. Kerbela bizim için derstir, ibrettir... Onun hüzün ve acısının içinde taşımayanlar, her gün yeni Kerbelalar üretirler. İşte Bugün İslam dünyasının her köşesinde yeni Kerbelalara şahit oluyoruz. Bugünkü teröris yani ahir zaman Yezidleri bize her gün Kerbela yaşatıyorlar. 

'EFENDİMİZ'İN İZİNDEN AYRILMAYACAĞIZ'

Aynı ülkedeki vatandaşların birbirine silah doğrultmalarına asla taraftar olmayacağız. Peygamberimizin izinden Allah'ın izniyle asla ayrılmayacağız. Rabbim Muharrem ayında tutulan oruçları ve yapılan ibadetleri kabul etsin. 

'BÜYÜMEDEN ASLA TAVİZ VERMEYECEĞİZ'

Biz ne kadar büyük hizmetler yaparsak yapalım, bu millet daha fazlasını hakediyor. Geçen hafta ilk yasama toplantısını yaptık. Orta vadeli programlarımızı da açıkladık. Özellikle tarım ve ekonomi de büyük yatırımlar yapacağımız açıkladık. Büyümeden asla taviz vermeyeceğiz, çıtayı daha da yükselteceğiz. 81 ilimiz için yatırımları arttıracağız. İnsana yatırım ve hizmeti var gücümüzle arttıracağız. 

'BAHANE ÜRETEN İKTİDAR DEĞİLİZ'

Her zaman milletin neklentilerine öncelik vereceğiz. Her kesimin yanında olmaya çalışacağız. Her zaman en ideal çözümü üretme gayretindeyiz. 15 Temmuz gecesi sebebiyle planladığımız bazı açılışları yapamadık. Biz bahane üreten bir iktidar değiliz. Şartlar ne olursa olsun, hizmet devam edecek. Haftasonu Tuzla tersanelerinde inşa edilen gemiyi törenle denize indirdik. Tersanlerin üretimde 49 yıla yükselttik. bir proje bitmeden yenisini konuşmaya başlıyoruz. İnsanlar daha Yavuz Sultan Selim köprüsünü konuşurken biz Avrasya Tünelini bitirdik. Milletimize bir gurur daha yaşatacağız. Bu proje dünyada deniz altından geçen en derin tünel. İşte Türkiye 'nin farkı! Zor projeler AK Parti iktidarında kolay hale geldi. Bir yandan terör ile uğraşırken bir yandan da dünyaya parmak ısıttıracak, Türkiye'ye yakışan projeler yapıyoruz. 

'SİZİN TEHDİTLERİNİZ BU MİLLETE SÖKMEZ'

PKK terör örgütü bugünlerde AK Parti teşkilatlarına yöneldi. Hainler şunu iyi bilmelidir. AK Parti sizin yaptıklarınıza pabuç bırakacak bir parti değildir. Sizin tehditleriniz bu millete sökmez.

Vatandaşlarımızın yurdun her köşesinde istedikleri gibi yaşamalarına kadar bu operasyonlar devam edecek. Yıllardır girilemeyen inlere girildi, yuvaları dağıtıldı. Kızgınlıklarının, saldırmalarının nedeni de budur. Türkiye'de güvenlik ve terör problemi var diyenelere söylüyorum: Türkiye 2 hafta içinde iki tane büyük organizasyon gerçekleştirildi. 

'YILLARDIR GİRİLEMEYEN İNLERİNE GİRİLDİ'

Ne doğunun ne güneydoğunun, ne de vatan toprağının hiçbir karışını bu alçak terör örgütlerine bırakacak değiliz. Vatandaşlarımızın yurdun her köşesinde rahatça seyahat edinceye kadar, istedikleri yerde yaşayıncaya kadar bu mücadele devam edecek. Yıllardır girilemeyen inlere girildi, yuvaları dağıtıldı. Kızgınlıkları da, telaşları da arkasındaki neden de budur. Bunu biliyoruz, gereğini de yapacağız.

TÜRKİYE ENERJİ KONGRESİ

Bir yandan da hayat devam ediyor. Türkiye'de güvenlik problemi var, terör var diyenlere söylüyorum. Türkiye iki hafta içinde büyük uluslararası organizasyon gerçekleştirdi. Posta Birliği Kongresi yapıldı. 2 bin 500 kişi 10 gün boyunca Türkiye'yi konuştu, 2020 Posta Birliği'nin vizyon belgesini hazırladı, İstanbul stratejisini kabul etti. Arkasından dün Dünya Enerji Kongresi'nin açılışı gerçekleşti. Devlet başkanları Rusya, Azerbaycan, Venezuela, başbakanlar, 250 civarında bakan ve 2 bin 500'ün üzerinde uzman İstanbul'a geldi ve enerji politikalarını, dünyanın enerjiye olan ihtiyacını konuştular.

Biz de Türkiye olarak enerjideki hedeflerimizi paylaştık. Enerji alanında AK Parti hükümeti çok büyük hamleler gerçekleştirdi. Son 10 yılda kurulu kapasitemizi tam 2 katına çıkardık. Enerji artışının, ihtiyacının en fazla olduğu ülkelerin başında Türkiye geliyor. Çin'den sonra enerji yatırımlarında en fazla yatırım yapan ülke Türkiye. Enerji bakımından Türkiye stratejik bir konumda yer alıyor. Türkiye enerji üreten bir ülke değil, ancak Türkiye tüketen ve ihtiyaç duyan ülkelere taşımaya vasıta olan bir ülke niteliğinde. Tedarikçi olmamakla beraber, Türkiye'nin enerji koridorunda yer alması ülkeyi stratejik konuma getiriyor.

Azerbaycanla Bakü-Tiflis-Ceylan, Şah Deniz, TANAP Projesi, Rusya ile Mavi Akım ve Türk Akımı projelerine başlıyoruz. Türkiye enerji yollarının buluştuğu merkez haline geliyor. Avrupa'nın enerji güvenliğine atfeden TANAP devam ediyor. Eğer, bölgede ülkelerin birbirine bağlılığı ne kadar artarsa, bölgesel barış da o kadar önemli hale gelir, itilaflar ortadan kalkar. İnsanlar gibi ülkeler de karışıklıkta kaybedecekler.

Türkiye bu projelerle geleceğe yatırım yapıyor, bölgesel-küresel barışa yatırım yapıyor. Türkiye enerji alanında cazibe merkezi olmaya devam ediyor.

1 Ekim tarihi itibariyle doğalgazda yüzde 10 indirim yaptık. Kışa girerken vatandaşlarımızın ısınma için harcadıkları paralarda fazla artış olmasın.

TUZAKLARA KARŞI SON DERECE DİKKATLİ OLMAMIZ GEREKLİ

15 Temmuz'un ardından yatırımlar devam ederken terörle mücadelemiz kararlılıkla sürüyor. Milletimiz şartları iyi biliyor. Ağır darbe alan FETÖ ile mücadelemiz bundan böyle devam edecek. Bu kadar büyük bir operasyonda şüphesiz ufak tefek yanlışlar olabilir. Kılı kırk yaracağız, yaşla kurunun yanmasını önleyeceğiz, adaletle muamele edeceğiz, duygusal davranmayacağız. Ama buna rağmen uygulamada hatalar olabilir. Ancak bizim tek bir hataya tek bir yanlışa tahammülümüz olamaz. Bir tek vatandaşımızın bile mağdur edilmesine asla rıza gösteremeyiz. İtirazlar, objektif bir şekilde değerlendirilecek, bakanlıklardaki itiraz komisyonları bunları karara bağlayacak. İtirazlarda heyeti de değiştirdik. Bakan yardımcılarını heyet başkanı yaptık, heyetleri de teşhir ettik. En hızlı şekilde, varsa bu mağduriyetleri gidereceğiz. Ancak tuzaklara karşı da son derece dikkatli olmamız gerekli. Mağdur edebiyatının tehlikeyi gölgelemesine izin vermeyelim. Bu hususta, hepinizin dikkatli olmasını istiyorum.

ASIL MAĞDUR ŞEHİTLERİMİZ VE GAZİLERİMİZDİR

Ana muhalefet partisi özellikle dikkatli olması gerekiyor. Bir süredir, ülkemizin 15 Temmuz'da atlattığı badireyi es geçmeye başladılar. Ülkenin içinde bulunduğu tehlikeyi es geçiyor. Sabah akşam mağduriyet üzerinden kafa karıştırmaya devam ediyorlar. Asıl mağdurlar şehit aileleri, gazilerimiz, asıl mağdur 79 milyon vatan evladıdır. Eğersiz bunları bir kenara bırakıp yüzde 1'i bile bulmayan tasfiye edilenleri dilinize dolarsanız bunun iyi niyetle alakası olmaz. Bu bilerek veya bilmeyerek FETÖ'ye destektir. CHP 17 Aralık 2015'ten sonra FETÖ'ye destek vererek büyük bir yanlış yapmıştır.

ANAMUHALEFET PARTİSİNİN FATURASI ÇOK ŞİŞKİNDİR

Ben kampanya yaptım. O bacılar, abiler CHP'lilerle nasıl kampanya yaptılar şahidim. Anamuhalefet partisinin faturası çok şişkindir. Mağdur edebiyatı yapacağına, ülkeyi uçurumdan döndüren Yenikapı Ruhuna sahip çıkılması gerekir. FETÖ'nün sözcülüğünü yapanlar nasıl 15 Temmuz akşamında nasıl mahçup oldularsa bugün de, yarın da mahçup olmaya mecbur olacaklar. Şimdi zaman mağdur edebiyatı yapma zamanı değil, ülkenin geleceğini inşa etme zamanıdır.

AK Parti içinde hiçbir hain, hiçbir terörist barındırmaz. Diğerleri FETÖ ile, AK Parti mücadele ederken aynı şeyleri söylüyorlardı, onların avukatlığını yapıyorlardı. 15 Temmuz gibi darbe girişiminin bazılarının akıllarını başlarına getirmediğini görüyoruz. Biz Türkiye genelinde olduğu gibi aynı mücadeleyi veriyoruz. Dedikodulara kulak asıp fitneye fırsat vermiyoruz. Hiç kimse FETÖ'nün değirmenine su taşımaya fırsat vermesin.

Önceliğimiz her zaman suçlululardan bu ihanetin hesabını sormaktır. Bu vatanı ihanet şebekelerinden temizlemektir. Devletin kılcal damarlarına kadar sızmış bu ihanet odaklarını söküp atmaktır. Adaletin önüne getirmek, hesabını sormaktır. Bunları öncelik olmaktan çıkarırsak terör örgütüne alan açmış oluruz.

Aynı şekilde PKK'ya, DEAŞ'e de ağır darbeler indirmeye devam edeceğiz. Sözde kurtarılmış alan dedikleri yeri, güvenlik güçlerimiz yerle bir etti. Bütün inlere girildi, gereken temizlik yapıldı. Önemli sığınaklar imha edildi, büyük miktarda silah uyuşturucu yok edildi. Terör örgütünün kırsal alandaki kabiliyeti büyük oranda sınırlandırıldı. Yapılan operasyonlar, alınan tedbirler sonucu birçok eylem girişimini engelledik. Bugüne kadar canlı bomba eylemi yapmak isteyen 269 eylemciyi etkisiz hale getirdik.

'ÖZYÖNETİM, ÇUKUR SİYASETİ ORTADAN KALDIRILDI'

Terör örgütü kanlı eylemlerini artırmak için intihar eylemine girişiyor. Çocuk yaşlı, sivil asker demeden şehit ediyorlar. En sonra pazar günü Şemdinli'de yol kontrolü yapan güvenlik güçlerimize 5 ton patlayıcıyla intihar saldırısı yapan teröristler askerlerimizin ve sivillerimizi şehit ettiler. Yaralılarımız var. Bütün bunlara rağmen milletimizin sağduyusu ve devletine güveni artarak devam ediyor, bu da teröristleri çılgına döndürüyor. Nereye, nasıl saldıraccaklarını bilemiyorlar. Bölge halkı bu hainlerin planını her zaman bozdu, bundan sonra da bozmaya devam edecek. Terör örgütü vatandaşlarımızı evlerinde kalmaya iterken, vatandaşlarımız onları dinlemedi. Özyönetim, çukur siyaseti ortadan kaldırıldı.

AK Parti yöneticilerine yapılan saldırılar yeni bir terör örgütünün alçakça işlerinden yeni bir dönem girdiğini gösteriyor. Bunu bir süreden beri dillendiriyorlardı. Özellikle AK Parti teşkilatlarına yönelik intihar saldırılarının artırılmasına yönelik, örgüt yöneticilerinin talimatları vardı. Belli ki bu talimatlar uygulamaya geçirilmeye çalışılıyor. Milletimiz bilsin ki, gerektiğin canımızı bu ülke, bu millet için feda etmeye hazırız. Bu yolda ölmek bizim için şereflerin en büyüğüdür.

KÜRT KARDEŞLERİME SESLENİYORUM

Van'da 181 aşiret üyesi bir araya geldi ve teröre karşı açık tavır aldıklarını ilan ettiler. Bazı medya organlarında yapılan karalama kampanyasına da nokta koydular. Darbe çığırtkanlığı yapanlara karşı da Van da en güzel cevabı verdi. Kürt kardeşlerime sesleniyorum, korkmayın devletimiz sizinle beraber. Sizlerin huzuru için her yapılıyor, yapılmaya devam ediyor.

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
ÜYE İŞLEMLERİ
Bu sitede yayınlanan tüm materyalin her hakkı mahfuzdur.
Kaynak gösterilmeden alıntılanamaz.