Mustafa Kalaycı: Türk milleti 16 Nisan'da oyunu bozacaktır

Mustafa Kalaycı: Türk milleti 16 Nisan'da oyunu bozacaktır
MHP Genel Sekreter Yardımcısı Kalaycı, "Türkiye halk oylamasına gidiyor, peki bu ülkelere ne oluyor? Çabaları boşunadır. Türk milleti 16 Nisan'da oyunu bozacaktır" dedi.

MHP Genel Sekreter Yardımcısı ve Konya Milletvekili Mustafa Kalaycı, partisinin Yalova İl Başkanlığı tarafından Halk Eğitim Merkezi Konferans Salonu'nda düzenlenen "Neden Evet Diyoruz" konferansında yaptığı konuşmada, halkın referandum sürecinde yanlış bilgilerle yönlendirilmek istediğini söyledi.

"Cumhurbaşkanı Yüce Divan'a gönderilebilecek"

Yeni anayasanın tek adam rejimini doğuracağı iddialarının gerçeği yansıtmadığını dile getiren Kalaycı, "Mevcut sistemde sorumsuz ve yargı denetimi olmayan cumhurbaşkanı, yasama ve yargı karşısında hesap verebilir hale getirilmektedir. Cumhurbaşkanı her türlü eylem ve işlemlerinden sorumlu tutulacak ve suç işlemesi halinde Yüce Divana gönderilebilecek. Siz hiç yasama denetimine tabi ve yargı denetimine tabi diktacı sistem gördünüz mü?" diye konuştu.

"Türkiye'ye karşı 'Haçlı operasyonları' sürüyor"

"Amaçları Türkiye'yi yıkmaktır. Amaçları Türk vatanını parçalayarak Suriye ve Irak’a dönüştürmektir. Bu rezil oyunlara Türk milleti direndi ve yine direnecektir. Biz biriz, beraberiz, sonsuza kadar bağımsız yaşayacağız. Buna hiçbir çıldırmış engel olmayacaktır. Başta Almanya olmak üzere bazı ülkeler açıkça hayır propagandası yapmakta, gazete ve dergilerinde bunu artık Türkçe manşetlerle ifade etmektedir. Türkiye halk oylamasına gidiyor, peki bu ülkelere ne oluyor? Çabaları boşunadır. Türk milleti 16 Nisan’da oyunu bozacaktır. Biz Türk ve Türkiye düşmanlarının bozgunu için evet diyoruz. Her evet Türkiye'nin güvencesidir. Her evet şehitlerimize ödenmiş vefa borcudur. Her evet milletin ebediliği, devletin sürekliliği, Türkiye'nin bekasıdır." diyen Kalaycı Türkiye'ye karşı 'Haçlı operasyonlarının' sürdüğünü belirtti.

Programda İstanbul Milletvekili Arzu Erdem ve Muğla Milletvekili Mehmet Erdoğan ve İl Başkanı Hasan Topçular da birer konuşma yaptı.

Programı AK Parti Yalova Milletvekili Fikri Demirel ve AK Parti İl Başkanı Yusuf Ziya Öztabak da takip etti.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.