Kahraman'dan hastalığı ile ilgili çarpıcı sözler

Kahraman'dan hastalığı ile ilgili çarpıcı sözler
TBMM Başkanı Kahraman Hastalığı ile ilgili "Zannediyorum Pakistan'da ben mangodan yada portakal suyundan yapılmış sarı bir sıvı içtim, oradan aldım bu bakteriyi ben" dedi.

Kahraman, çeşitli programlar için geldiği Rize'de Güneysu ilçesinde yapımı devam eden Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi lojmanları inşaatını inceledi. Kahraman daha sonra Güneysu Belediye Başkanı Halil Turan'ı makamında ziyaret etti. Kahraman'a ziyaret anısına çeşitli hediyeler verildi.

Kahraman ardından Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi İlahiyat Fakültesi konferans salonunda düzenlenen "Sivil Toplum Kuruluşları ile Akademisyenler Buluşuyor" konulu toplantıya katıldı.

PAKİSTAN BİZİ ÇOK SEVİYOR

Kahraman, burada yaptığı konuşmada Pakistan'a gittiğini ve Pakistan ile Türkiye'nin devlet ve millet olarak dost olduğunu belirterek, "Devletlerin menfaatleri milletlerin dostluğu var. Pakistan'da bu kaide işlemiyor. Hem devletin hem de milletin bize büyük dostluğu var. 13 tane parti var hepsi ayağa kalktı ve masaya vurmaya başladılar. Bizde de masaya vurmak var ama protesto için. Hele halk partililerle BDP'liler. Eskiden de muhalifler vardı, iktidar hiçbir şey demez ama onlar masaya vururlar. Pakistan'da müthiş bir gürültü masaya vuruyorlar. Pakistan bizi çok seviyor. Bizde Pakistan'ı seviyoruz." diye konuştu.

Pakistan'ın Türkiye için büyük fedakarlıklar yaptığına değinen Kahraman, "Bizim milli mücadele sırasında kadınlarının altınlarını gönderdiler, müthiş bir kampanya yaptılar. Pakistan çok yakın davrandı ve davranıyor. Benim bu Meclisi açık tutmam nedeniyle bombalar düşerken Mecliste kalmam dolayısıyla onlarda bir başka değerlendirme olmuş. Müthiş ilgi gösteriyorlar. 13 parti bir araya geldi, Meclis kararı çıkardı. Bana bir mektup, takdirname gönderdiler. En son Pakistan Meclis Başkanı geldi. 15 Temmuz gecesi saat 3'de Londra'dan beni 3 defa aradı. Dost bir ülke, dost bir lider." ifadelerini kullandı.

SARI SIVI BİR ŞEY İÇTİM

Hastalığına neden olan sürece değinen Kahraman, şunları söyledi:

"Zannediyorum Pakistan'da bakteriyi ben mangodan yada portakal suyundan yapılmış sarı bir sıvı içtim, oradan aldım bu bakteriyi ben. Bakteri geldi, takat kesildi. Arıyorlar 'nerede' diye saklanıyor. Gitmiş iki ayağa aorttan inan ana damar var. Sağ ayağımda aort damarının içine girerek orada saklanmış. Kalınlık bir onda altıyken üç onda altıya yükselmiş."

Kendisinin ilk etapta ameliyatı istemediğini ifade eden Kahraman, "Bana 'Olmaz, bakterinin yerini belirledik hemen ameliyat olmanız lazım.' dediler. Ben dişçiye gitmekten çekinen bir insanım ama aortun patlama ihtimali var ve aort yırtılması çok daha ağır olur. Böyle ameliyata girdim ama ameliyattan korkmayın. Bir bayıltıyorlar sizi gözünüzü açtınız mı yataktasınız. Çok fazla ne olduğunun farkında değilsiniz." dedi.

Kahraman, sıhhatini tekrar kazandığını, tedavi süresince kendisini arayan ve dua edenlere teşekkür etti.

 

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.