SP Genel Başkanı Karamollaoğlu: Motor yapmıyorsak, kasıt var

SP Genel Başkanı Karamollaoğlu: Motor yapmıyorsak, kasıt var
Saadet Partisi’nin Bursa Gemlik’teki Genel Kurul toplantısında konuşan Genel Başkan Temel Karamollaoğlu, iktidarın Saadet Partisi’ne geçmesi durumunda kaynakların tamamının üretime dönük olarak kullanılacağını ifade etti.

Yatırımlarımıza tarımda, hayvancılıkta, madencilikte ve sanayide öncülük vermemiz gerektiğinin altını çizen Karamollaoğlu, “Bursa’da kimya sanayi vardı, şimdi gidiyor. Otomotiv sanayi var, tekstil sanayi var ama bunların sahibi yok. Motorunu hâlâ dışarıdan getireceğiz. Ya 50 senedir Türkiye’de otomotiv sanayi olacak, 50 senedir biz kendi motorumuzu yapmayacağız. Bunda bir kasıt olmaz mı?” diye konuştu. 
 
Saadet Partisi Bursa Gemlik ilçesi 6. Olağan Kongresini gerçekleştirdi. Genel Kurul toplantısında konuşan Genel Başkan Temel Karamollaoğlu, “Biz prensip itibariyle başkanlık sistemine hayır demiyoruz. Başkanlık sistemini benimsiyoruz” dedi. Referandumun psikolojik baskı altında yapıldığını söyleyen Karamollaoğlu, “Bütün baskılara rağmen kıl payı 48,5-51,5 arasında bir ‘evet’ çıktı. Onun üzerinde de tereddütler işmar edildi. Kararımıza göre Yüksek Seçim Kurulu biraz acele hareket etti. Oysaki biraz sabır gösterse belki de yine aynı neticeler ilan edilecek ve kamuoyunda bir tatmin doğacaktı” diye konuştu. 

TÜRKİYE’NİN BİR NUMARALI SORUNU KAMPLAŞMA

Seçimlere çok uzun zaman kalmadığını söyleyen Karamollaoğlu, “En geç iki sene sonra ama büyük bir ihtimalle daha da yakın bir gelecekte seçime hazır olmamız gerekiyor. Bu konuda son atılan bir takım adımlar bizim süratle seçime hazırlanmamız gereğini ortaya koydu” dedi. Türkiye’nin bir numaralı meselesinin kamplaşma ve kutuplaşma olduğunu söyleyen Karamollaoğlu, “Toplumumuz ikiye bölündü, evet oyu verenler hayır oyu verenleri teröristlikle, hainlikle itham ediyor. Hayır oyu verenler ise evet oyu verenleri bölücülükle suçluyor. Neyi oyladığımızı bilmeden bu tarzdaki yaklaşımlar bizi birbirimize düşman haline getirir. Bu da Türkiye üzerinde hain emelleri olan ülkelerin, toplulukların işine yarar” dedi. Karamollaoğlu, Türkiye’nin başlıca meselelerini terör, dış politika, ekonomi, ahlaki yozlaşma, adalet sistemi başlıklarında sıraladı. 

KAYNAKLARIMIZIN  TAMAMI ÜRETİME DÖNÜK KULLANILMALI

İktidarın Saadet Partisi’ne geçmesi durumunda kaynaklarımızın tamamını üretime dönük kullanacaklarını ifade eden Karamollaoğlu, şöyle devam etti: “Biraz garip gibi geliyor. Ama başka çaremiz yok. Bir insan kangren olup hastaneye düşse, eğer mecbur kalırsa kolunu bacağını doktor keser mi, niye? Kangren olup vücudun diğer taraflarına zarar vermesin diye. Bizde şimdi aynen öyle yapıyoruz, Türkiye biraz daha güzelleşsin ama hastalığı? Hastalığıyla kimse ilgilenmiyor. Biz iktidara gelsek bütün bu yatırımları, bütün inşaatları durdururuz dedim. Bitmeye yakın bir noktaya gelmiş yatırımları bitirerek istifade edebileceğimizi kullanırız. Biz iktidar olsak kaynaklarımızın tamamını üretime dönük yatırımlara ayırırız. Refah olması için üretimin olması şart.” 

BİZİ UYUTUYORLAR

Yatırımlarımıza tarımda, hayvancılıkta, madencilikte ve sanayide öncülük vermemiz gerektiğinin altını çizen Karamollaoğlu, “Bunun envai çeşit örneği var. Bursa’da kimya sanayi vardı, şimdi gidiyor. Otomotiv sanayi var, tekstil sanayi var ama bunların sahibi yok. Kimse bunların derdiyle dertlenmiyor. Başını bırakmış gidiyor. Motorunu hala dışarıdan getireceğiz. Ya 50 senedir Türkiye’de otomotiv sanayi olacak, 50 senedir biz kendi motorumuzu yapmayacağız. Bunda bir kasıt olmaz mı? Ancak kasıtlı olanlar bunu yapmaz. Şimdi şunu söylüyorlar, ‘Zaten 5-10 sene sonra içten yanmalı motorların ömrü bitecek.’ Kim demiş. Niye Avrupa, Amerika hâlâ bütün gücüyle bu yatırımları devam ettiriyor? Bizi uyutuyorlar. Devlet uyumayacak onlar uyusa bile. Onun için biz farklıyız” diye konuştu. Karamollaoğlu’nun konuşmasının ardından yapılan seçimde mevcut Saadet Partisi Gemlik İlçe Başkanı Ahmet Vakkas Yıldız ve ekibi yeniden seçildi.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
2 Yorum