AK Parti'nin logosundaki 7 huzme ve 7 ilke

AK Parti'nin logosundaki 7 huzme ve 7 ilke
1044 gün sonra ilk kez TBMM'deki grup toplantısında konuşan Erdoğan, 7 ilkeyle AK Parti'yi tanımladı.

Bu zamana kadar AK Parti'nin logosunda yer alan ampulün etrafındaki ışık yansımalarını temsil eden 7 huzmeye CHP'nin 6 oku veya MHP'nin 3 hilali gibi bir 'ilke yansıtma' anlamı yüklenmemişti.

AK PARTİ'Yİ TANIMLAYAN 7 İLKE

Ancak dün uzun bir aradan sonra AK Parti grubunda konuşan Erdoğan AK Parti'yi tanımladı. Erdoğan'ın sıraladığı ilkelerin AK Parti logosunda olduğu gibi 7 tane olması dikkatlerden kaçmadı.

Erdoğan AK Parti'yi 7 ilkede şu şekilde tanımladı;

1- DEMOKRAT
"AK Parti, demokrattır. Bunun için milli iradeyi, sandığı, milletin tercihlerini hep en üstte tutmuştur.

2-CUMHURİYETÇİ
"AK Parti, cumhuriyetçidir. Bunun için bir kişiye, zümreye hizmet, PKK gibi eli kanlı, FETÖ gibi milletimizin değerlerini istismar eden örgütlere değil, sadece ve sadece cumhura dayanmış, millete teslim olmuştur." 

3- MİLLİ VE YERLİ
"AK Parti, millidir, yerlidir. Bunun için attığı adımlarda, yaptığı icraatlarda şu veya bu gücün değil, sadece milletin ne dediğine bakmıştır."

4-MAZLUMLARIN HAMİSİ
AK Parti mazlumların hamisidir. Dünyanın neresinde gözü yaşlı, zulme uğrayan mazlum varsa hepsine el uzatmıştır.

5-MUHAFAZAKAR
"AK Parti, aynı zamanda muhafazakârdır. Milletimizin tarihine, kültürüne, değerlerine saldırılmasına karşı çıkmış, bu değerlere sımsıkı sahip çıkmıştır."

6-KUCAKLAYICI
AK Parti kucaklayıcıdır. Ülkemizin bütünlüğüne ve milletimizin birliğine husumet göstermeyen herkesi, kökenine, meşrebine, inancına, kılığına bakmaksızın kendisinin doğal parçası olarak görmüştür. Hedefimiz 80 milyon vatandaşımızın tamamının gönlünü kazanmaktır.

7-DEVRİMCİ
Bununla birlikte AK Parti devrimci bir partidir. Batı, 'AK Parti, bir sessiz devrim gerçekleştirmiştir' diyordu. Türkiye, Cumhuriyet döneminde en cesur, en ileri, en kapsamlı, en etkili değişimleri AK Parti hükümetleri döneminde yaşamıştır. 

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.