AK Parti'den değişim mesajı!

AK Parti'den değişim mesajı!
31 Mart yerel seçimlerinin ardından AK Parti içerisinde istişare toplantıları devam ediyor.

Grup Başkanvekilleri Özlem Zengin ve Leyla Şahin Usta'nın yönetimindeki milletvekilleri, özel bir kahvaltılı toplantıda bir araya geldi. Toplantıda, tasarruf tedbirleri kapsamında sadece çay ve simit ikram edilerek, milletvekilleri arasındaki verimli bir diyalog ortamı sağlandı. Milletvekilleri, toplantıda 31 Mart yerel seçim sonuçlarını detaylı bir şekilde değerlendirme fırsatı buldu. Ayrıca, saha çalışmaları sırasında edindikleri izlenimleri, karşılaştıkları şikayet ve önerileri paylaşarak ortak bir perspektif oluşturdular. Bu özel toplantı, hem grup başkanvekilleri hem de milletvekilleri arasındaki iletişimi güçlendirmenin yanı sıra, parti içi işleyişin ve stratejilerin daha etkin bir şekilde belirlenmesine katkı sağladı.

"ÇOK FAZLA TEKRAR YAŞANIYOR"

Ekonomim'in haberine göre; 31 Mart yerel seçimlerinde AK Parti’nin oy kaybının nedenlerini dile getiren milletvekilleri oy kaybının tek nedeninin; ekonomik şartlar olmadığını, parti politikalarının da bu süreçte etkili olduğu görüşleri aktarıldı.

Milletvekilleri aday belirleme sürecinde yaşanan hataları sıralarken, parti kadrolarında aynı isimlerin uzun yıllar görevde kalmalarını eleştirdiler ve "çok fazla tekrar yaşanıyor" dediler. Milletvekilleri seçim sonrası değişimin gecikmeden yapılmasına dikkat çekerek, "Mesele isimler değil, politika. Siyaset biçimi. Değişim isimlerle sınırlı kalırsa yol alamayız; politika, iş yapış biçimi değişmeli, siyasi söylemlerimiz değişmeli" talepleri dile getirildi.

"ADAY BELİRLEME SÜRECİNE SERT ELEŞTİRİ"

31 Mart yerel seçimlerinde aday belirleme sürecini de sert bir dille eleştiren milletvekilleri, "Adaylar pek çok yerde etkisini gösteremedi. Aday belirleme sistemi değişmeli ve şeffaf olmalı. Kurumsal bir çerçeveye oturtulmalı. Birçok yerde aday tercihi nedeniyle kayıplar yaşandı. Teşkilatların aday konusundaki talepleri dikkate alınmadı" değerlendirmesinde bulundu. Milletvekilleri, AK Parti seçmeninin sandığa gitmediğini ama başka partiye de oy vermediğine işaret ederek, "Seçmenimiz merhametli, vicdanlı çıktı" yorumlarını yaptılar.

"ÇOK ÇALIŞTIK AMA HEDEF YİNE BİZ OLDUK"

Toplantıda bazı milletvekilleri, seçim süreci ve sonrasında sürekli milletvekillerinin hedef alındığını ve eleştirildiğini dile getirerek, "Sadece seçim sürecinde değil, seçim bölgelerimizde sürekli çalışıyoruz. Son seçimlerde de bölgemizde en ücra yerlere gittik. Hem seçim sürecinde hem sonrasında en kolay suçlanan yine biz olduk. Hedef tahtasına konulduk. Milletvekilleri en kolay suçlanacak kesim oluyor. Seçim yenilgisi nedeniyle varsa bir kabahat en az kabahatli olan milletvekilleri. Kampanyanın parçası değiliz, aday belirleme süreçlerinde yokuz. Etkili değiliz" diye aktardılar.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.