Cumhurbaşkanı Erdoğan: Netanyahu tıpkı özendiği Hitler gibi lanetle anılmaktan kurtulamayacak

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Netanyahu tıpkı özendiği Hitler gibi lanetle anılmaktan kurtulamayacak
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İsrail'in Refah'ta bulunan mülteci kampına bombalaması hakkında önemli açıklamalarda bulunarak, "Tıpkı özendiği Hitler gibi, Miloseviç gibi, Karadciç gibi ve tarihteki diğer firavunlar gibi lanetle anılmaktan kurtulamayacak" ifadelerini kullandı.

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan sosyal medya hesabından bir paylaşımda bulundu. Cumhurbaşkanı Erdoğan, Filistin'in güvenli bölge ilan ettiği Refah'taki mülteci kampını bombalaması hakkında açıklamalarda bulundu.

"NETANYAHU PEK YAKINDA GÖRECEK"

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın paylaşımı şu şekilde:

"Bugüne kadar 36 binden fazla Filistinli kardeşimizi şehit eden soykırımcı caniler, dün de güvenli bölge ilan ettikleri Refah’ta bulunan bir mülteci kampındaki sivillerin üzerine füze ve bomba yağdırmıştır.

Uluslararası Adalet Divanının saldırıları durdurma çağrısının ardından gerçekleşen bu katliam, terör devletinin kanlı ve kalleş yüzünü bir kez daha ifşa etmiştir.

Netanyahu ve cinayet şebekesi, Filistin halkının kahramanca direnişini kıramadıkça ülkesinde iyice köşeye sıkışmakta, daha fazla kan dökerek siyasi ömrünü uzatmaya çalışmaktadır.

Ama bunun hiçbir fayda sağlamadığını pek yakında görecek.

Tıpkı özendiği Hitler gibi, Miloseviç gibi, Karadciç gibi ve tarihteki diğer firavunlar gibi lanetle anılmaktan kurtulamayacak.

Türkiye olarak insanlıktan zerre kadar nasibini almamış bu katillerden, bu barbarlardan hesap sorulması için elimizden gelen her şeyi yapacağız.

Rabbim, Filistin halkının ve Gazzeli kardeşlerimizin yardımcısı olsun.

Rabbim; bebek, çocuk, kadın, yaşlı, sivil demeden masumları öldürenleri Kahhar ism-i şerifi hürmetine kahr-u perişan eylesin."

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.