Patron çocuklarına Ergenekon kıyağı

Patron çocuklarına Ergenekon kıyağı
Holding patronları ve çocuklarının, Doğu ve Güneydoğu Anadolu Bölgesi'ne neden gönderilmedikleri bir kez daha belgelendi. Ergenekon Terör Örgütü üyelerinin, holding patronlarının çocukları ve yeğenlerinin istedikleri yerde askerlik yapması için ja

Ergenekon Terör örgütü soruşturması kapsamında tutuklanan emekli tuğgeneral Veli Küçük’ün, Boyner Holding Başkanı Cem Boyner'in yeğeni Oğuz Ahmet Boyner’in Manisa’da kalması için Manisa İl Jandarma Komutanı Kurmay Albay Eyüp Menay’ı aradığı ve Oğuz Ahmet Boyner’in söz konusu telefondan sonra yerinde kaldığı bildirildi.

“MANİSA’DA KALMASI İçİN TAVASSUTTA BULUNDUM”
Veli Küçük, 2008 yılının Şubat ayında Manisa İl Jandarma Komutanlığı’nı aramış ve Kurmay Albay Eyüp Menay ile görüşerek, Oğuz Ahmet Boyner’in askerlik problemiyle ilgili yardım istemiş. Manisa İl Jandarma Komutanı Menay da, Veli Küçük’e “Komutanım nereyi emredersiniz” demiş ve Oğuz Ahmet Boyner Manisa’nın merkezinde kalmış.

Veli Küçük, Oğuz Ahmet Boyner’in, Cem Boyner’in yeğeni olduğunu ve Manisa’da kalması için tavassutta bulunduğunu doğruluyor.

İL JANDARMA KOMUTANI KONUŞMAK İçİN TELEFONU AçTI AMA SUSTU
Manisa İl Jandarma Komutanı Kurmay Albay Eyüp Menay, Cem Boyner’in yeğeni Oğuz Ahmet Boyner için torpil yaptığına ilişkin sorularımızı cevaplamaktan kaçındı. Eyüp Menay, Veli Küçük’ün Oğuz Ahmet Boyner için kendisini aradığını ve söz konusu telefondan sonra Manisa’da kaldığını hatırlatmamız üzerine, “Yani… Eee… Durumumun düzeltilmesi…” dedi.

Eyüp Menay, Veli Küçük’e “Komutanım nereyi emredersiniz” dediğini hatırlatmamız üzerine, “Yani…” diyerek telefonu kapattı.

Kurmay Albay Eyüp Menay’ı ikinci defa aradığımızda ise sekreteri, telefonunun meşgul olduğunu ve kendisinin gazetemize dönüş yapacağını söyledi, ancak gazetemizi aramaktan kaçındı.

Boyner Holding Başkanı Cem Boyner de, yeğenine yapılan torpil ve Veli Küçük ile bağlantısı hakkında gönderdiğimiz yazılı sorularımıza gazetemiz baskıya girdiği süreye kadar herhangi bir cevap göndermedi.

VELİ KüçüK’E POLİSTE SORULAN SORU VE VERİLEN CEVAP
02.01.2008 günü saat: 11.19'da İl Jandarma'yı arayarak Kurmay Albay Eyüp Menay ile görüştüğü, İsmail Boyner'in oğlu Oğuz Ahmet Boyner'in askerlik problemiyle ilgili yardım istediği, Eyüp Menay'ın da "komutanım nereyi emredersiniz" dediği, kendisinin şahsı merkezde tutmasını istediği tespit edilmiştir.
Telefon görüşmesi soruldu;

Cevap: İsmail Boyner, Cem Boyner'in yeğenidir. Askerlik konusuyla ilgili Jandarmayı aradım ve orada kalması için tavassutta bulundum. Zaten orada kalacağını duydum.

MERT çİLLER VE SERDAR GüREŞ öRNEĞİ
Bilindiği gibi, DYP eski Genel Başkanı Tansu çiller'in oğlu Mert çiller, İstanbul'da yalısında ve havuz başında askerlik yapmıştı. Genelkurmay eski Başkanı Doğan Güreş, oğlu Serdar Güreş’i Doğu ve Güneydoğu'ya göndereceğini söyledi ama İzmir'de askerlik yapmıştı.

“Şehitler arasında paşa, prof, yargıç çocukları niçin yok?”

İzmir Şehit Aileleri Derneği Başkanı Yavuz Alphan, Türkiye’de 6 bin 600 asker şehidinin olduğunu belirterek, “Bunların arasında zenginin profesörün, fabrikatörün ve paşanın çocuğu yok. Hepsi köylü, gecekondu ve köyde oturan inşaatçı, çiftçi çocuğu” demişti.

“Ben üç tane şehit verdim. Ablam, ağabeyim ve ben üç şehit verdik” diyen Yavuz Alphan, “İzmir’de 487 tane şehidimiz var. 487 şehidin içerisinde bir tane zengin çocuğu, bir tane profesör çocuğu, bir tane fabrikatör çocuğu, bir tane paşa çocuğu yok. 2 tane albay çocuğu var. 6 öğretmen çocuğu var. Diğeri hepsi köylü, gecekondu ve köyde oturan inşaatçı, çiftçi çocuğu” diye konuştu.

(Murat Alan / Kenan Kıran / Cevdet Kılıçlar - Vakit)

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.