Ertuğrul Özkök istifa mektubunu yazdı

Ertuğrul Özkök istifa mektubunu yazdı
Dün gece tarihi bir olayı yaşadık. 28 Şubat'ın darbeci medyası birbirine düştü. Can Ataklı'nın iddiası üzerine yayına bağlanan Aydın Doğan''ın sözleri Özkök'ü harekete geçirdi

Vatan yazarı Can Ataklı'nın CNNTürk'teki Tarafsız Bölge programında ortaya iddai 28 Şubat'ın aktörlerinden "bir kısım medyayı" karıştırdı.

Can Ataklı, 28 Şubat sürecinde Ertuğrul Özkök'ün Zafer Mutlu'yu arayarak, dönemin Turizm Bakanı Bahattin Yücel’le ilgili elinde bir dosyanın olduğunu ve bunun üzerine istifa ettirildiğini iddia etti. Ataklı'nın bu sözleri üzerine çok çarpıcı bir gelişme yaşandı Aydın Doğan telefonla canlı yayına bağlanarak, Ataklı'nın iddiası için, Özkök ve Mutlu'yu işaret ederek "Eğer doğruysa dünyanın en şerefsiz ve ahlaksız insanıdır" dedi.

Aydın Doğan'ın bu çıkışı üzerine 18 yıl Yayın Yönetmenliğini yapmış Ertuğrul Özkök, bugünkü köşesinde Aydın Doğan'a hitaben istifa dilekçesini yayınladı.

Sayın Aydın Doğan

Aydın Bey, bu yazı, 18 yıllık patronuma dilekçemdir.

Dün gece bir televizyon kanalında, bana atılan bir iftiraya cevap vermek üzere bu televizyon kanalına bağlanmışsınız. Size her zamanki saygımla bir kez daha teşekkür ediyorum. Orada böyle bir olayın olmadığını söylemişsiniz.

Bu arada da “Ertuğrul Özkök böyle bir şey yapmışsa şerefsizdir” demişsiniz.

Çok haklısınız. Doğru şerefsizdir.

Şimdi hayatımın en önemli yıllarını verdiğim Hürriyet’e ve size karşı olan sevgim ve saygım nedeniyle açık tarihli bir istifa mektubu sunuyorum.

Benim elimde eski Turizm Bakanı Bahattin Yücel’le ilgili bir yolsuzluk dosyası yoktu. Olsaydı derhal yayınlardım. Bahattin Yücel’e böyle bir şeyi söylemedim. Zafer Mutlu ile aramda böyle bir konuşma geçmedi. Ama Bahattin Yücel “Evet Ertuğrul Özkök bana böyle bir şey söyledi” derse, bu istifa mektubumu o an yürürlüğe koyunuz.

Bunun karşılığında 25 yıldır çalıştığım Hürriyet gazetesinden tek kuruş hak talep etmeyeceğim. Ve gazeteciliği hayatımın sonuna kadar bırakacağım.

Saygılarımla.

Ertuğrul Özkök

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.