Fatih Medreseleri'nden ezber bozan konferans

Fatih Medreseleri'nden ezber bozan konferans
Son yıllarda İstanbul ve Türkiye genelinde yaptığı çalışmalarla adından sıkça söz ettiren Fatih Medreseleri ülke genelinde her ay sekiz ayrı ilde gerçekleştirdiği Örnek Genç Konferansları’nın 34’

Recep Şahin Köktürk Spor Kompleksi’ndeki konferansa katılım hayli yoğun oldu. Yaklaşık 2500 kişi kapasiteli Spor Kompleksi doldu taştı.

Program, her zamanki gibi kelamların en güzeli olan Allah'ın Kelamı olan Kur'an-ı Kerim tilaveti ile başladı. Merkezi Bölge Müdürlerinden olan Sami Geniş’in güzel kıraatı salondakilerin gönüllerini adeta fethetti.

KONFERANSTAN GÖRÜNTÜLER İÇİN TIKLAYINIZ...

Daha sonra açılış konuşmasını yapmak üzere kürsüye gelen Fatih Medreseleri Heyet Kurulu Üyelerinden Reşit Kazancı, salondakilere "Nice azları çoklara galip kıldık" ayeti kerimesini hatırlatarak, sayısal çokluğun önemli olmadığını, asıl önemli olanın, işin hakikatini anlayarak davaya gerçek manada sahip çıkmaktan geçtiğini söyledi. Ayrıca gerçek dava erlerinin sayıca çok olmasa bile Allah'ın yardımı ile daima muzaffer olacağını belirtti.

Ardından sahneye küçük yaştaki çocukların oluşturduğu Fatih Medreseleri Mether takımı çıktı. İstiklal marşı ve Osmanlı marşlarını icra eden minik yavruların performansı oldukça etkileyiciydi.

Konferansta Medine Mescidi’nde Müdürlük yapan Osman Bayraktar, Peygamber müjdesine mazhar olan, İstanbul'un Fatihi Fatih Sultan Mehmed Han'ın örnek hayatını etkileyici bir üslupla anlattı. Fatih Medreselerinin genç müdürü Bayraktar, “Osmanlı şehzadelerinin ilk eğitim olarak Kur'an eğitimi aldığını ve dünyaya hakim olan bir devletin temelinde bu eğitimin rolü olduğunu belirtti. Eğer aynı gücü ve itibarı kazanmak istiyorsak, bunun ancak ve ancak Kur'an eğitimiyle yapılabileceğini” söyledi.

GELECEĞİN ÖRNEK GENÇLERİ

Söz daha sonra Fatih Medreseleri bünyesinde eğitim gören minik talebelere verildi. Küçük yaşlarına inat ayet ve hadisler okuyup mana veren minik talebeler, salondaki herkese adeta geleceğin örnek gençleri olacaklarını gösterdiler.

Minik talebelerin ardından Fatih Medreseleri’nde eğitim gören bir başka talebe Hafız Enes Canpolat, Merhum Mehmet Akif Ersoy'un Çanakkale şehitlerine yazdığı Çanakkale Destanı şiirini okudu.

Ardından Fatih Medreseleri Heyet Kurulu Üyelerinden Mesut Özdemir yanında üç hafız ile sahneye çıktı. Hafızlara Kur'an-ı Kerim’den ayetler soruldu ve hafızlardan ayetleri okumaları istendi. Birbirinden zor sorulara doğru cevap veren küçük hafızlar, insan zekasının eğitildiğinde nasıl mükemmel sonuçlar verdiğini tüm salona göstermiş oldu.

BAŞKAN’IN MESAJI

Programın devamında Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek kürsüye gelerek duygu ve düşüncelerini aktardı. “Böylesi bir programa söyleyecek bir söz bulamıyorum. Fatih Medreselerine bu çalışmalarından dolayı teşekkür ediyorum” diyen Çelikbilek, bundan sonraki programlar için elinden gelen gayreti göstereceğini belirtti.

Programın sonunda konuşan Fatih Medreseleri Genel Başkanı Masum Bayraktar, herkesin mevki ve makamına göre bu işe sahip çıktığı takdirde İslam'ım tüm dünyaya hakim olacağını belirtti.

Bayraktar, Allah'ın dinine yardımcı olma hususunda mutlaka çalışılması gerektiğini vurguladı. “Yarın huzuru ilahiye çıktığımızda, sorulan suallere cevap verememenin ne kadar kötü bir şey olduğuna” değinen Bayraktar, “Böylesi bir duruma düşmekten Mevlam hepimizi muhafaza etsin” dedi.

Habervaktim.com

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.