Başbakan Davutoğlu'ndan Azerbaycan'a destek mesajı

Başbakan Davutoğlu'ndan Azerbaycan'a destek mesajı
AK Parti Grup Toplantısı'nda konuşan Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun Azerbaycan için verdiği destek mesajı büyük alkış topladı.

Terörle mücadelede hayatını kaybeden şehitlerimize Allah'tan rahmet, yakınlarına ve milletimize başsağlığı diliyorum. 

KIYAMETE KADAR CAN AZERBAYCAN'LA OMUZ OMUZA DURACAĞIZ

Ermenistan'ın saldırıları neticesinde şehit olan Azerbaycanlı kardeşlerimize Allah'tan rahmet ve tüm Azerbaycan halkına başsağlığı diliyorum. 

Bütün dünya bilmelidir ki, Türkiye, can Azerbaycanla omuz omuza durmaya kıyamete kadar devam edecektir. Can Azerbaycan'ın kaybettiği her şehit bizimdir. Dağlık Karabağ da dahil olmak üzere Azerbaycan'ın tüm toprakları kurtulana kadar Azerbaycan'ın yanında durmaya devam edeceğiz. 

İnşallah gün gelecek can Azerbaycan kendi toprak bütünlüğü içerisinde bağımsızlık davasında muvaffak olacaktır. 

SURİÇİ'Nİ YENİDEN İNŞA EDECEĞİZ

Geçtiğimiz mübarek cuma gününü Sur'da geçirdik. Mekke, Medine, Kudüs ve Şam'dan sonra 5. kutsal mekan olarak görünen Ulucami'de Cuma namazı kıldık, kardeşlerimizle hemhal ettik.

Hiçbir ön hazırlık olmadan binlerce Diyarbekirli kardeşlerimin Ulucami önünde toplanmasında duygularımı tarif edemem. Önceden hiç planlanmamış ama meydanın hınca hınç dolduğu bir miting yapmak durumunda kaldık. Herbir Diyarbekirliye, her bir vatandaşımıza sahip çıkacağız. 

Yıkılananın yerine çok daha güzelinin yapılacağının müjdesini vermeye gittik. Bugün doğu ve güneydoğuda insanlarımız terör örgütüne destek olmayacaklarını net bir şekilde ortaya koymuştur. Teröre karşı dimdik duruş sergileyen vatandaşlarımıza tekrar teşekkür ediyorum. Terör destekçisi siyasetçilere 'Siz acıdan besleniyorsunuz' diyen vatandaşlarıma şükranlarımı sunuyorum. 

"Başbakan Diyarbakır'a geliyor, kepenk kapatın" diyen terör örgütüne, Diyarbekir halkı "Başbakan Ankara'dan geliyor, ona bağrımızı açarız" dedi. 

Sur bizim yüreğimizdir. Diyarbekir'e havadan baktığınızda Diyarbekir surları bir yürek gibi inşa edilmiştir. Sur da, Diyarbekir de kıyamete kadar bu aziz vatanın ayrılmaz parçasıdır.

Zannettiler ki korkarız, çekiniriz. Onlar ne yaparlarsa yapsınlar biz asla korkmadık, korkmayacağız. 

SUR'DA 3 ÖNCELİĞİMİZ VAR

Birinci önceliğimiz Sur'daki vatandaşlarımız ev sahibi yapmak, ikinci önceliğimiz Sur'un tarihi dokusunu koruyarak yeniden imar etmektir. Üçüncüsü ise ticaret erbabının ticaretini canlandırmaktır. Çarşı kültürü özenle korunacak ve Diyarbakır mimarisine uygun bir şekilde yeniden inşa edilecek. 

YILLARDIR HAYALİ KURULAN SEFERLER BAŞLIYOR

10 Nisan'da Diyarbakır Havalimanı'ndan Erbil'e ve Lefkoşa'daki Ercan Havalimanı'na uçak seferleri başlayacak. Uçak her uçak dış Türklere de dış Kürtlere de Diyarbakır'dan selam götürecek.

Diyarbekir ziyaretinden iki kesimin çok açık şekilde rahatsız olduğunu gördük. Birisi terör örgütü. Diğeri de terör örgütünün siyasi kanadı. Onları rahatsız etmeye devam edeceğiz. 

Diyarbekir ziyareti sırasında güvenlik güçlerimizin haklı olarak "çelik yelek giyin" önerisine şöyle cevap verdim: Bir Başbakan olarak Türkiye'nin hiçbir yerine çelik yelekle gitmeyeceğim. 

FİTNE TACİRLERİ HAREKETE GEÇTİ

Son günlerde şahsım ve hükümetimizin terörle mücadeledeki kararlılığını sorgulamaya çalışan bazı fitne tacirleri harekete geçti. Bizim terörle mücadelemizdeki başarımızdan iki kesim rahatsız oldu. Birisi terör örgütü ve siyasi uzantıları. Terörle mücadele konusunda şahsımın ve hükümetimizin üstlendiği risklerin binde birini üstlenmeyen kararlılığımızı sorgulamaya kalktılar. Bunların arkasında kimlerin olduğunu da biliyorum. Tüm riskleri göze alarak, 23 Temmuz günü Başbakanlık direktifi olarak güvenlik güçlerine ilettim. Meclis'te çoğunluğa sahip olmayan bir hükümetin başındaydım. 7 Haziran akşamı baykuşlar bulundukları yerlerden öterken, biz bir an bile bu ülkeyi sahipsiz bırakmayız demiştik. O gün ne kadar kararlıysak, bugün de o kadar kararlıyız. 

KİMSE SAYIN CUMHURBAŞKANIMIZIN ONURUYLA OYNAYAMAZ

Basın özgürlüğü sınırsız değildir. Kimse Sayın Cumhurbaşkanımızın onuruyla oynayamaz, oynatmayız. Ona yöneltilen her hakaret karşılığını bulur. 

ŞANLIURFA'YA GİDECEĞİM

11 Nisan'da da Şanlıurfadayım. Ankara dışında ilk Bakanlar Kurulu toplantımızı da yapacağız. İstiklal Madalyası'nı da götürmek nasip olur. Terör örgütünün siyasi kanadı bu ziyaretten rahatsız oldu. Bir başka kesim de ziyaret sonrası başlattığı kampanyalarla terörle mücadele kararlılığımızı sorgulamaya kalktı.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum