Erdoğan: 'Ya baş eğeceksiniz ya baş vereceksiniz'

Erdoğan: 'Ya baş eğeceksiniz ya baş vereceksiniz'
Cumhurbaşkanı Erdoğan, terör operasyonlarıyla ilgili olarak "Ya baş eğeceksiniz ya baş vereceksiniz. Bu vatanda kimseye operasyon yaptırmayız." dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Sarayı'nda Polis Teşkilatı'nın kuruluşunun 171. yıl dönümü dolayısıyla çeşitli illerde görev yapan polis memurlarını kabulünde konuştu. Polislere tavsiyelerde bulunan Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Biz sadece Allah'a kul oluruz kula kul olmayız. Sakın kula kul olmayın" dedi. 

''SİZE YAPILMIŞ SALDIRI BANA YAPILMIŞTIR''

Erdoğan, "Emniyet teşkilatını, yeniden devletinin ve milletinin emrinde, kendi hiyerarşisi içinde hukuk devletine hizmet eden bir yapı haline getirme mücadelenizde sonuna kadar yanınızda olmayı sürdüreceğim" mesajı verdi. 

Erdoğan konuşmasına şöyle devam etti: "Ülkesinin güvenliği için kendi canları ortaya koyan polislerimize şükran borcumuzu asla ödeyemeyiz. Operasyonların başladığı temmuz ayından bu yana 153 polisimizi şehit verdik. Siyasette, ticarette, sağlıkta, hukukta… ve diğer tüm alanlarda nasıl çürük elmalar olabiliyorsa elbette polisimiz içinde de yanlış yola sapanlar çıkabiliyor. Tüm polislerimizin suçlanması asla kabul edilemez. Haksız yere, onların itibarlarını zedelemeye kalkan herkes önce beni karşısında bulur. Size yapılmış saldırı bana yapılmış saldırıdır. Sizlerden görevlerinizi arkanızda devletin hükümetin duası teşviki olduğunu bilerek yürütmesini istiyorum" ifadelerini kullandı.

BU YAPININ PARMAK İZLERİNİ GÖRÜYORUZ

Paralel devlet yapılanması adı verilen bir şer örgütü, özellikle emniyet ve adalet teşkilatları içindeki mensupları aracılığıyla ülkemizi uçurumun eşiğine getirdi. Geriye dönüp baktığımızda, ülkenin ve milletin başını ağrıtan pek çok musibetin gerisinde bu yapının elemanlarının parmak izlerini, ayak izlerini görüyoruz.

YA BAŞ EĞECEKSİNİZ YA BAŞ VERECEKSİNİZ

Ya baş eğeceksiniz ya baş vereceksiniz. Bu vatanda operasyon kimseye yaptırmayız. Yapmaya gayret edenler bugün olduğu gibi bedelini bu şekilde öderler, ödemeye de devam edecekler. Ülke ve millet olarak üzerinde yükseldiğimiz ikinci temel bayraktır. Bizim bayrağımız hiçbir bayrağa benzemez. Orada renk, şehidimizin kanıdır, hilal, bağımsızlığımızın ifadesidir, yıldız, şehidimizin ta kendisidir. Öyle paçavralarla, şunlarla, bunlarla asla... Onlar paçavralarını gitsinler tabutlarının üzerine sersinler. Biz ise bayrağımızı şehitlerimizin tabutunda kullanırız. Tek vatanımız var, bu vatanda operasyon kimseye yaptırmayız. Yapmak isteyenler bugün olduğu gibi bedelini öder, ödemeye de devam edecek.

BÖYLE BİR ANLAYIŞ YOK

Siz, milletimizin birliğine, vatanımızın bütünlüğüne, devletimizin bölünmezliğine saldırdığınız an karşınızda güvenlik güçlerimizi bulursunuz diye bunlara devamlı haykırıyoruz. İş bu noktaya geldiğinde de, ya baş eğeceksiniz ya baş vereceksiniz. Bunun başka yolu var mı? Her türlü eylemi yapayım, devlet bana karışmasın, silahımın önüme geçmezse ateş etmem böyle bir anlayış dünyanın neresinde görülmüş.

YERLİ POLİS TEŞKİLATI İNŞA EDİLİYOR

Ülkenin ve milletin emrinde olan yeni yerli ve milli bir polis teşkilatı inşa ediliyor. Paralel yapının teşkilatımız üzerinde yol açtığı tahribat gerçekten çok ağır. Benim sizlerden ricam, biz sadece Allah'a kul oluruz kula kul olmayız. Sakın kula kul olmayın. Emniyet teşkilatını, yeniden devletinin ve milletinin emrinde, kendi hiyerarşisi içinde hukuk devletine hizmet eden bir yapı haline getirme mücadelenizde sonuna kadar yanınızda olmayı sürdüreceğim.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum