Kamalak iktidarı uyardı

Kamalak iktidarı uyardı
Saadet Partisi Genel Başkanı Prof. Dr. Mustafa Kamalak,partisinin Orhangazi İlçe Kongre'sinde iktidarı uyardı.

Türkiye’nin bölge ülkeleriyle bir araya gelerek çözüm üretmesi gerektiğine dikkat çeken Kamalak, “Yapılması gereken hiç şüphesiz barış, barış ve barıştır. Türkiye’nin bölge sakini ülkeler ile bir araya gelmesi gerekir. Bu apartman bizimdir. Müslümanlar bir araya gelerek kendi problemlerini çözmelidir. Küresel emperyalistlerle Müslümanların problemleri çözülmez” diye konuştu.

ARTIK GEÇTİ SURİYE DÖRDE BÖLÜNDÜ

Kamalak, haklı çıkmaktan dolayı üzüldüklerini dile getirerek, “Olan milletimize oluyor. Kumarı oynayan iktidar, bedeli ödeyen halk. Terörde, Ergenekon olayında ve Suriye olayında hep öyle oldu. Bugün 5 milyon Suriyeli vatanını terk etti, on binlercesi Akdeniz’in sularında can vardı. Şuan iktidar, ‘Suriye’nin toprak bütünlüğü korunmalı’ diyor. Geçti artık, elin adamı Suriye’yi 4 böldü” şeklinde konuştu.

Saadet Partisi Genel Başkanı Prof. Dr. Mustafa Kamalak, partisinin Bursa Orhangazi 6. Olağan İlçe Kongresine, ardından ise Eskişehir Bölge Hamle Toplantısı’na katıldı. Kamalak’ın Orhangazi’ye gelişi büyük bir coşku ile karşılandı. Şehrin ana caddelerinde gençler Kamalak’ı büyük Saadet bayrakları ile karşıladı ve salona girene kadar yalnız bırakmadı. Toplantı’nın yapılacağı salonu hınca hınç dolduran vatandaşlar Kamalak’ı adeta sevgi seli gösterdi. Genel Başkan Kamalak, programda Türkiye’nin içinde bulunduğu duruma dikkat çekerken, terör sorununun altını çizdi. Terörün temelinde eğitimsizliğin olduğuna vurgu yapan Kamalak, milli ve yerli politikalara gidilmesi gerektiğini aktardı. Kamalak ardından ise Eskişehir 9. Hamle toplantısına katılmak üzerek Eskişehir’e geçti. Toplantıdan önce basın mensuplarıyla buluşan Kamalak, Türkiye’nin zor zamanlardan geçtiğini bildirdi. Kamalak’a ziyaretlerinde Saadet Partisi Genel Başkan Yardımcıları Birol Aydın ve Şerafettin Kılıç eşlik etti. Toplantıda teşkilat modeli ve önemi konuları işlendi.

HALKIN GÜNDEMİ AYRI, İKTİDARIN GÜNDEMİ AYRI

Türkiye’de bugün iki gündem olduğunu söyleyen Kamalak, halkın gündemi ve iktidar ile muhalefetin suni gündemi olmak üzere ikiye ayrıldığını bildirdi. Halkın gündeminde terör, işsizlik, adaletsizlik ve geçim sıkıntısı olduğunu belirten Kamalak, “Parlamento’nun gündeminde ise Anayasa değişikliği, başkanlık sistemi, dokunulmazlıkların kaldırılması ve son zamanlardaki dalaşma vari tartışmalar var. Bugün hiç şüphesiz gerçek gündem terör olaylarıdır. Biz bu konuda şimdiki Cumhurbaşkanımızı ciddi manada uyardık. Bizzat kendilerine ‘açılım süreci, barış süreci diyorsunuz. Biz Saadet Partisi olarak büyük endişe içerisindeyiz.  Bu sürecin sonunda ya Türkiye bölünecektir, ya da büyük felaketler yaşanacaktır’ dedik. Bize yüklendiler. Keşke biz haklı çıkmasaydık. Her alanda olduğu gibi yine haklı çıktık” diye konuştu.

ARTIK GEÇTİ SURİYE DÖRDE BÖLÜNDÜ

Bütün olaylar karşında hep haklı çıktığını ifade eden Kamalak, haklı çıkmaktan dolayı üzüldüklerini dile getirerek, “Bir genel başkan hep haklı çıkmaktan üzülür mü? Biz üzülüyoruz. Olan milletimize oluyor. Kumarı oynayan iktidar, bedeli ödeyen halk. Terörde, Ergenekon olayında ve Suriye olayında hep öyle oldu. Bize Suriye olayında eleştirenler başta hacılar, hocalar oldu. Ey hacılar, hocalar iki Müslüman topluluk arasında itilaf olduğu zaman barıştırın denmiyor mu? Biz Esad’ı yerinde uyardık. Dönüşte iktidarı uyardık. Esad biz ayrıldıktan üç gün sonra 5 bin siyasi tutukluyu serbest bıraktı. 10 günde Şam camiinde namaz kılacaklardı. ‘15 dakikada Suriye’ye girersiniz ama kolunuz kanadınız kırılmış olarak çıkarsınız’ dedik. Bu gün iktidarın Suriye politikasını destekleyen bir kişi kaldı mı? Bugün 5 milyon Suriyeli vatanını terk etti, on binlercesi Akdeniz’in sularında can vardı. Şuan iktidar ‘Suriye’nin toprak bütünlüğü korunmalı’ diyor. Geçti artık, elin adamı Suriye’yi 4 böldü” şeklinde konuştu.

MÜSLÜMANLAR KENDİ PROBLEMLERİNİ KENDİLERİ ÇÖZMELİ

Türkiye’nin bölge sakini ülkelerle acilen bir araya gelip aradaki sorunları halletmesi gerektiğini kaydeden Kamalak, şunları kaydetti: “Yapılması gereken hiç şüphesiz barış, barış ve barıştır. Türkiye’nin bölge sakini ülkeler ile bir araya gelmesi gerekir. Türkiye, Mısır, Suriye ve İran bir araya gelmeli. Bu apartman bizimdir. Müslümanlar bir araya gelerek kendi problemlerini çözmelidir. Buradaki terör örgütlerini silahlandıran, güvendiğinin ülkelerdir. Küresel emperyalistlerle Müslümanların problemleri çözülmez. Türkiye öncelikle barışa kendi içinde ulaşmalıdır. Meclisteki milletvekilleri en azından milli konularda anlaşmalıdır. Komşularla ilişkiler düzelmelidir. Kardeşlikten düşmanlığa geçildi. Rusya’nın uçağını düşürdük. ‘İyi etmediniz’ desek saldıracaklar. Kendi ifadeleriyle ‘dostun uçağını’ düşürdünüz. Turizm mahvoldu. Bir takım eylemler, bir takım fedakardırlar getirebilir. Kabul edilir. Şimdi ise Rusya düşman. Yine sınır ihlalleri yapılıyor ama düşürmüyorlar. PYD yüzenden ABD’ye küsecek’ değilmişiz. Sayın bakan burada Türkiye’nin bütünlüğü meselesi var. ABD PYD’ye silah vermeyecekmiş. PKK’nın elindeki silahlar kimin?”

ALLAH AŞKINA SİZ NE YAPTINIZ?

Türkiye’nin Avrupa’nın sınır bekçisi durumuna düştüğünün altını çizen Kamalak, “Avrupa bize ‘biz size bir miktar sadaka verilim, siz de evini barkını yıktığımız adamlara bakın’ dedi. Türkiye bunu kabul etmiş durumda. ‘Türkiye’deki terör Suriye’den besleniyor’ diyorlar. Biz baştan uyardık. ‘Teröristler mahkeme kurmuşlar, yol kesiyorlar’ bütün bunlar bize teşkilat mensuplarımız tarafından geliyordu. Bütün bunları hükümete bildirdik. Ama maalesef tek kişi ülkeyi yönetiyor. Bir kişi yanılınca bunlar oluyor. Mahallelere, sokaklara mayınlar döşenmiş, hendekler kazınmış fark etmemişler. Terör duvarları örülmüş görmemişler. Allah aşkına siz ne iş yaparsınız. Hükümet olmamış olsaydı teröristler bu kadar hareket ederdi. Hiçbir şeyleri engellenmemiş durumda” açıklamasında bulundu.

milli gazete

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
4 Yorum