27 Nisan 2018 Cuma11 Şaban 1439
 • Bir Ayet
 • Bir Hadis
 • Namaz Vakitleri
 • Hava Durumu
 • “İman edenlerin Allah'ı zikretmekten ve inen haktan dolayı kalplerinin saygı ile ürpermesinin zamanı gelmedi mi? Daha önce kendilerine kitap verilip de, üzerinden uzun zaman geçen, böylece kalpleri katılaşanlar gibi olmasınlar. Onlardan birçoğu fasık kimselerdir.” (Hadîd, 16)
 • “Dünya ve onun içinde olan şeyler değersizdir. Sadece Allâh'ı zikretmek ve O'na yaklaştıran şeylerle, ilim (mârifet ilmi) öğreten âlim ve (Hakk'a lâyıkıyla kul olmak için) tahsil gören talebe bundan müstesnâdır.” (Tirmizî, Zühd, 14)
 • için namaz vakitleri
  İmsak 04:24Güneş 06:01Öğle 13:08İkindi 16:55Akşam 20:03Yatsı 21:33
  • 16°C Adana
  • 14°C Adıyaman
  • 12°C Afyon
  • 8°C Ağrı
  • 11°C Amasya
  • 12°C Ankara
  • 22°C Antalya
  • 13°C Artvin
  • 16°C Aydın
  • 13°C Balıkesir
 • BIST: 107.015 -0.36
 • Altın: 172,213 -0.84
 • Dolar: 4,0658 -0.91
 • Euro: 4,9307 -1.38

ABD’nin Mikro-Mikrop orduları!

Suriye’de PYD’nin silahlı gücü YPG armasıyla görüntülenen ABD Özel Kuvvetlerine ait olduğu iddia edilen askerler gündemdeki yerini koruyor.
ABD’nin Mikro-Mikrop orduları!
ABD’nin Mikro-Mikrop orduları! ABD’nin Mikro-Mikrop orduları! ABD’nin Mikro-Mikrop orduları!

Peki gerçekten YPG armalı o askerler ABD özel kuvvetlerine mi ait yoksa yine Ortadoğu’yu dizayn için ABD tarafından piyasaya sürülen Mikro-Mikrop Ordular mı? Sözkonusu askerlerin bölgeye binlerce otomatik bomba atar silahlar getirdiğini ileri süren Güvenlik Uzmanı Abdullah Ağar yazdığı analizde tüm bu sorulara cevap aradı:

Ağar’ın Hakkari’den yazdığı analiz şöyle:

Demokratik Suriye Güçleri (QSD-DSF) adı altında Suriye’nin kuzeyinde ABD öncülüğünde oluşturulan PKK-YPG ağırlıklı aparat gücün Rakka’yı IŞİD’in elinden almak üzere başlattığı operasyonu izleyen AFP muhabirin yakaladığı görüntü ortalığı karıştırdı.

cjcvchuugaaf8cb.jpg

Fotoğrafta, ABD Özel Kuvvetlerine ait olduğu tahmin edilen çöl kamuflajlı silahlı kişilerin YPG’ye ait sembolleri taşıdığı görülüyor.

Ve herkes bu fotoğraftakiler için ABD Özel Kuvvetleri diyor.

Mümkün, ama o kadar basit değil.

 Bu fotoğrafa dair iki olasılık var:

Bunlar gerçekten ABD Özel Kuvvetlerine bağlı Delta ya da Seal-6. ABD Özel kuvvetlerin uyguladığı “Kızılderili Taktiklerinin” ya da operasyonun bir gereği olarak bu sembolleri takıyorlar.

Buraya kadar normal ve aslında çokta şaşılacak bir şey yok.

Peki ya bunlar ABD Özel Kuvveti değilse.

Başka bir kuvvetse!

Bakalım:

Bunların Özel Kuvvet (Delta ya da Seal-6) olma olasılığı az. Çünkü ABD bu özel unsurlarını bu alanlarda bu şekilde kullanmıyor. Bölgeye özel görevler için gönderilen ve sayıları sadece yüzlerle ifade edilen ABD askerleri; DSG-YPG’yi yönetmek, yönlendirmek, sevk-idare ve koordine etmek, gözlemlemek, raporlandırmak, kendi hava unsurlarına hedef tarif etmek, “Arabuluculuk” ve gerektiğinde özel ve nokta operasyonları yapmak için orada bulunuyor.

Yani çatışmaya girmek gibi bir dertleri yok.

Nasıl olsa DSG-YPG onlar için ölüyor.

ABD, özellikle Irak ve Suriye çatışma alanlarında kendi asker kayıplarına karşı çok hassas. Daha geçenlerde Senato’da Savunma Bakanı Carter’ı, senatörler hesaba çekiyorlardı.

Savunma Bakanı hayatını kaybeden Üç (evet yüzbinlerce insanın hayatını kaybettiği alanlarda sadece 3 ABD askerinin) hesabını vermekte bile çok zorlandı.

ABD, ‘idari zayiatlar hariç’ biri Havice’de, biri Mahmur’da, biri de Musul’un batısında olmak üzere sadece 3 askerini kaybetti ve sırf bu yüzden senatoda kızılca kıyamet koptu.

Üç askerinin hesabını vermekte zorlanan ABD, namlunun başında ve savaşın ön safında Özel askerlerini neden kullansın?

Zaten gerekte yok, ihtiyacı da.

Neden ölsün ki ABD askeri?!

MİKRO MİKROP ORDULAR

ABD 2003 işgalinden beri bu coğrafyada Özel Güvenlik Şirketi adı altında “PARALI ASKERLERİ” yani “MİKRO MİKROP ORDULARI” çok etkin bir şekilde kullanıyor.

Biz bunlardan sadece birini tanıyoruz.

Blackwater!

Blackwater, Irak’ta (Nisour vakası gibi) masumların hayatını kaybettiği ve ABD’de ceza ve mahkumiyet almasına neden olan olaylar nedeniyle, önce “Xe Hizmetler” sonra da “Acedemia” ismini alarak yoluna devam ediyor.

Yalnız, onlar bu yolda yalnız değil.

Bunların yabancı olanların sayısı sadece Irak’ta 30 kadar.

Bir de bunların taşeron olarak kullandığı kayıtlı 70 kadar yerli paramiliter şirket var.

Bu şirketler safında ölen paralı askerlerin iç kamuoyunda hesabını vermek ise ABD için çok kolay.

Parayı bastırdığı için, isimleri bile okunmuyor.

Zaten isimlerinin anılmaması da gerekiyor.

Ve biz bu şirketleri Suriye’de ilk Ayn el-Arap’ta yani Kobani’de gördük.

ABD askeri girmeden onlar oradaydılar.  Orada ilk ateşle keşfi, örgütlenmeyi, operatif oyunları, teşkilatlanmayı, aparat yakalamayı, raporlamayı onlar yaptılar.

Bunlar kirli savaşın bütün pisliklerini, felsefesini, oyun ve hilelerini birlikte hareket ettikleri güçlere öğretiyorlar.

Sonrası malum.

Karşımıza kirli savaşın kirli oyunlarını bilen kirli adamları çıkıyor.

ABD’nin vekalet savaşında gerçek ABD askerleri, ellerini sıcak sudan soğuk suya sokmuyor.

Sadece gerektiği yerde, gerektiği şekilde ve gerektiği zamanda sahne alıyorlar.

Özel askerler aparatları, aparatlar da kendi aparatlarını kullanıyor.

Silaha gelince!

Aslına bakarsanız asıl önemli olan O!

Çünkü bu silah ABD’nin Rakka savaşına verdiği silah desteğini birebir ispat ediyor.

O silahın adı MK-19 Otomatik Bombaatar.

SOFİSTİKE, ÖZEL VE ETKİLİ BİR SİLAH

ABD menşeili bu silahın İngilizce adı MK-19 Grenade Launcher.

Bir makinalı tüfek gibi 40 mm çapında bombaları 1.500 metre öteye kadar atabiliyor. Sizin anlayacağınız el bombası kadar bombacıkları 1.500 metre öteye kadar fırlatıveriyor.

Vermiyorum diyordu.

Sanırım yine “Vermiyorum” diyecek.

Hoş, “Veriyorum” dese, hesaba çekecek olan mı var?

Ve bu sofistike silah sistemi, başlarında ister ABD Özel Kuvveti, ister Mikro Mikrop Ordu, İster vekalet teröristi, bugün YPG-DSG safında boy gösteriyor.

Asıl bu önem taşıyor.

Daha önce YPG safında yine ABD menşeili Javelinler (son nesil güdümlü tanksavar füzesi)  görmüştük.

Tabii bir de Vekalet Savaşlarının; “Vekalet Silahları-Vekalet yığınakları-Vekalet Depoları” var.

SA-18 tipi son derece gelişmiş bir güdümlü uçaksavar füzesi, süper kobramızı düşürüverdi.

untitled.png

PKK’NIN ELİNE NASIL GEÇİVERDİ ACABA?

ABD, 2011 sonunda Irak’tan klasik askeri ağırlığını çekerken, Irak ordusuna Abrams tankları, ZSA’lar, Humvee’ler dahil neler neler bırakmıştı. Sonra bunlar, Işid’in Mişid’in eline geçmişti.

Bunlar da PKK’nın MKK’nın eline geçer artık. 

Not 1: ABD Özel Kuvvetleri-US Special Forses (Delta Force ve Seal 6) : ABD ordusunun en özel, elit ve gizli operasyonel birimidir. Birincil görevi ABD adına anti-terör, isyan karşıtlığı ve ulusal arabuluculuk operasyonları icra etmektir. Bununla birlikte pek çok gizli operasyon yürüten, fazlasıyla esnek bir yapıdır. 1nci Özel Kuvvetler Operasyonel Delta Kolu (1st Special Forces Operational Detachment-Delta ‘1st SFOD-D’) , Muharebe Başvuru Grubu (Combat Applications Group) olarak da bilinir. SEAL team 6 (USA Navy DEVGRU) ile birlikte, iki, birincil anti-terör biriminden biridir. Bu ikili, Elit Özel Operasyon Kuvveti (elit Special Operations Force ‘SOF’) ve Joint Special Operations Command (JSOC) teşkilatlarının tamamlayıcı unsurlarıdır. Delta ve Seal-6 personelini, ABD’nin en üst düzey gizli ve operatif birimleri olarak, ordu içinden çok dikkatle seçer, süzgeçler, çok ağır, zorlu, nitelikli ve özellikli eğitimlerden geçirerek bünyesine katar. (A. Ağar: IŞİD ve Irak kitabından)

Not 2: Mikro Mikrop Ordular: Batı ordularından emekli/ayrılmış/istifa etmiş ya da atılmış binlerce özel eğitimli asker ve istihbaratçıyı istihdam ve finanse eder. Bünyelerinde CIA, FBI, NSA, BND, MI-6, MI-5, Special Forses, Ranger, Airborn, Seal 6, Delta, Swat gibi, pek çok özel savaş ve istihbarat elemanını barındırdığı gibi, çekirdek korun etrafında dünyanın pek çok ülkesinden gelen, üstün özellikli, özel eğitimli ve donanımlı paralı askere yer verir.

Sahada görev yapmakta olan özel nitelikli paralı bir asker ayda 20 bin dolardan fazla maaş alabildiği gibi, en niteliksiz koruma alanlarında üçüncü dünya ülkelerinden getirdikleri ve ellerine silah tutuşturup, 300-500 dolar maaşa çalıştırdıkları aç - cahil ama kasına kuvvet insanları da kullanırlar. Bu yapılar, vekalet savaşlarının en önemli unsurlarından biridir. (A. Ağar: IŞİD ve Irak kitabından)

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
ÜYE İŞLEMLERİ
Bu sitede yayınlanan tüm materyalin her hakkı mahfuzdur.
Kaynak gösterilmeden alıntılanamaz.