24 Nisan 2018 Salı8 Şaban 1439
  • Bir Ayet
  • Bir Hadis
  • Namaz Vakitleri
  • Hava Durumu
  • “İman edenlerin Allah'ı zikretmekten ve inen haktan dolayı kalplerinin saygı ile ürpermesinin zamanı gelmedi mi? Daha önce kendilerine kitap verilip de, üzerinden uzun zaman geçen, böylece kalpleri katılaşanlar gibi olmasınlar. Onlardan birçoğu fasık kimselerdir.” (Hadîd, 16)
  • “Dünya ve onun içinde olan şeyler değersizdir. Sadece Allâh'ı zikretmek ve O'na yaklaştıran şeylerle, ilim (mârifet ilmi) öğreten âlim ve (Hakk'a lâyıkıyla kul olmak için) tahsil gören talebe bundan müstesnâdır.” (Tirmizî, Zühd, 14)
  • için namaz vakitleri
    İmsak 04:30Güneş 06:05Öğle 13:08İkindi 16:55Akşam 20:00Yatsı 21:28
    • 13°C Adana
    • 12°C Adıyaman
    • 8°C Afyon
    • 7°C Ağrı
    • 11°C Amasya
    • 8°C Ankara
    • 13°C Antalya
    • 6°C Artvin
    • 14°C Aydın
    • 7°C Balıkesir
  • BIST: 110.932 -1.06
  • Altın: 175,003 -0.07
  • Dolar: 4,0605 0.06
  • Euro: 4,9845 0.07

Michael Phelps yine tarih yazdı...

Michael Phelps yine tarih yazdı...
2016 Rio Olimpiyat Oyunları'nda düzenlenen yüzme yarışmalarında, 4 kategoride madalyalar sahiplerini buldu.
Michael Phelps yine tarih yazdı... Michael Phelps yine tarih yazdı... Michael Phelps yine tarih yazdı...

Brezilya'nın Rio de Janeiro kentindeki Olimpik Su Sporları Salonu'nda yapılan yüzme müsabakalarında, kadınlarda 100 metre serbest ve 200 metre kurbağalama, erkeklerde 200 metre sırtüstü ve karışık finalleri gerçekleştirildi.

Erkekler 200 metre karışıkta birinci olan ABD'li rekortmen yüzücü Michael Phelps, 200 metre kelebek ile 4x100 ve 4x200 metre serbest takım yarışlarının ardından Rio 2016'da 4'üncü, kariyerinde 22'nci altın madalyasını kazandı.

Kadınlar 100 metre serbestte 52.70 ile aynı dereceyi yaparak olimpiyat rekoru kıran ABD'li Simone Manuel ve Kanadalı Penny Oleksiak, altın madalyayı paylaştı.

Kategorilerinde ilk 3 sırayı alan sporcular şöyle:

Kadınlar

100 metre serbest:

1- Simone Manuel (ABD), Penny Oleksiak (Kanada)

3- Sarah Sjöström (İsveç)


200 metre kurbağalama:

1- Rie Kaneto (Japonya)

2- Yulia Efimova (Rusya)

3- Jinglin Shi (Çin)

Erkekler

200 metre karışık:

1- Michael Phelps (ABD)

2- Kosuke Hagino (Japonya)

3- Shun Wang (Çin)


200 metre sırtüstü:

1- Ryan Murphy (ABD)

2- Mitchell Larkin (Avustralya)

3- Evgeny Rylov (Rusya)

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
ÜYE İŞLEMLERİ
Bu sitede yayınlanan tüm materyalin her hakkı mahfuzdur.
Kaynak gösterilmeden alıntılanamaz.