Erdoğan'dan sert tepki: Faşistsiniz faşist...

Erdoğan'dan sert tepki: Faşistsiniz faşist...
Cumhurbaşkanı Erdoğan, İstanbul Gaziosmanpaşa'da toplu açılış töreninde önemli açıklamalarda bulundu.

Erdoğan'ın açıklamalarından satırbaşları:

"BEDELİNİ ÖDEYECEKLER"

- Türkiye her dönemde Gaziosmanpaşa gibi dirayetli komutanlara sahip olmuştur. Terör örgütlerine dağları dar eden bir destana sahiptir. Erzincan'da 15, Hakkari'de 19 terörist etkisiz hale getirildi. Bu milleti bölmek isteyenler bedelini ödeyecekler.

"SİNCAR'I BAŞLARINA YIKARIZ"

- Kardeşlerim ordumuz emirleri siyasi iradeden ve komutanlarından değil başka yerlerden alan kurtlardan temizlendi. Kilis'in güvenliğini sağlamışken Amanosları boynu bükük bırakamayız. Kandil'i terör örgütlerinin başına yıkarken, Sincan'da yeni fitne ocaklarının yakılmasına izin veremeyiz. Musul'daki, Kerkük'deki kardeşlerimizi tek başına bırakamayız. Suriye'deki, Irak'taki kardeşlerimizin güvenliğini sağlamak zorundayız.

"BİZİ ÜZÜYORSANIZ, ÜZÜLECEKSİNİZ"

- Türkiye afra tafra yapılacak ülke değil. Televizyonda izliyoruz, kendi ülkesinin Cumhurbaşkanına karşı, Avrupa'da terör örgütleri resmimin yanı başına silah koyuyor ve onların solak partileriyle beraber yürüyorlar. Neresi burası? Almanya, Belçika, Hollanda... Bunları söylediğimiz zaman rahatsız oluyorlar. Men dakka dukka. Siz bizi üzüyorsanız, üzüleceksiniz.

"AB, 54 YILDIR BİZİ KAPISINDA BEKLETİYOR"

- Açık konuşuyorum; her kim 'Türkiye'nin Suriye'de ne işi var?' diyorsa ülkemizin kötülüğünü istiyordur. Her kim 'Avrupa'daki gelişmelere neden müdahil oluyorsunuz?' diyorsa kesinlikle ülkemize kötülüğü vardır. Bizim kimseye husumetimiz yok, tam tersine mümkün olan en ileri sosyal ilişkileri kurmak istiyoruz. Fakat 54 yıl bizi kapısında bekleten AB'ye ne diyeceğiz?

FAŞİSTSİNİZ FAŞİST!

- İngiltere bile dayanamadı. Bunlar şu anda benim Bakanıma sınırlarını kapatırsa, başka Bakanıma uçuş yasağı getirirse sessiz mi kalacağız. Türkiye Cumhuriyeti'nin Cumhurbaşkanı'na diktatör diyeceksin, bunlara nazi deyince rahatsız oluyorlar. Siz bizim cami duvarlarımıza gamalı haç işareti çiziyorsanız siz faşitsiniz, faşist!

"NATO'DA BERABER OLDUKLARIMIZ PKK'YA SİLAH VERİYOR"

- Her kim gelip burnumuzun dibimde ülkemizi parçalamak için terör örgütleriyle iş birliği yaparsa külahları değişiriz. Terör örgütleri için Türkiye gibi bir ülkeyi karşısına alan her ülkeyi, aklına başına devşirmesi için uyarıyoruz. Bir taraftan NATO'da beraber olacağız. Bana silah vermeyecek, terör örgütüne silah verecek. Var mı böyle bir şey? Televizyon programlarında konuşanlara sesleniyorum; bu hesabı da iyi yapın. Dünyanın her yerinde kural aynıdır; terör örgütüne destek veren onlarla aynı saftadır.

HAYIR DİYENLER KİMLER?

- Bir şeye dikkat edeceğiz; Hayır diyenler kimler? Kandil hayır diyor, demek ki bunun tersini yapmak gerekiyor. Çünkü Kandil, İmralı hayır diyorsa bunun tersini yapmak gerekir. Pensilvanya, FETÖ 'hayır' diyor, bunlar bize 15 Temmuz'da darbeye kalkışanlar değil mi? O zamanlar bunun tersini yapmak gerekir. Ben 'hayır' diyenlere hakaret etmiyorum, hatırlatıyorum sadece. Bizim söylediğimiz doğruya ve güzele teşvik etmek. Bunu söylemezsek vebal altında kalırız.

"SANKİ SEÇİM ALMANYA'DA YAPILIYOR"

- Sanki seçim Almanya'da yapılıyor. Terör örgütleri polis korumasıyla miting yaparken, 'evet' diyenlerin üzerine atlarıyla itleriyle saldırıyorlar. Bunun için 16 Nisan, Türkiye'nin bir daha koalisyon günlerine dönmeyeceğinin ilanıdır. 16 Nisan, daha büyüyecek, daha çok istihdam yapacak, daha güçlenecek Türkiye'nin ilanıdır.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.