21 Şubat 2024 Çarşamba5 R.Evvel 1445
 • Bir Ayet
 • Bir Hadis
 • Namaz Vakitleri
 • Hava Durumu
 • için namaz vakitleri
  İmsak 06:20Güneş 07:45Öğle 13:23İkindi 16:21Akşam 18:51Yatsı 20:11
  • 14°C Adana
  • 6°C Adıyaman
  • 3°C Afyon
  • 2°C Ağrı
  • 9°C Amasya
  • 8°C Ankara
  • 13°C Antalya
  • 5°C Artvin
  • 12°C Aydın
  • 6°C Balıkesir
 • BIST: 9312.12 -0.35
 • Altın: 2016.907 0.27
 • Dolar: 31.0026 0.30
 • Euro: 33.5533 0.35

MHP’li gazeteci: Barzani Yahudi kökenlidir

MHP gazetesi Ortadoğu’nun Ankara Temsilcisi Orhan Karataş, şeytanın iki oğlu olarak nitelendirdiği Barzani ile Talabani’den Türk milletine, Türkiye’ye asla dost olamayacağını, bunlardan olsa olsa post olacağını kaydetti.
MHP’li gazeteci: Barzani Yahudi kökenlidir
MHP’li gazeteci: Barzani Yahudi kökenlidir MHP’li gazeteci: Barzani Yahudi kökenlidir MHP’li gazeteci: Barzani Yahudi kökenlidir

MHP’nin yayın organı olarak bilinen Ortadoğu Gazetesi’nin önemli kalemlerinden Orhan Karataş, Türkmen diyarı Kerkük’ü sözde Kürdistan’a dahil etmeye çalışan peşmergebaşı Barzani’nin Yahudi kökenli olduğunu kaydetti.

 

Ortadoğu Gazetesi Ankara Temsilcisi Orhan Karataş, şeytanın iki oğlu olarak nitelendirdiği Barzani ile Talabani’den Türk milletine, Türkiye’ye asla dost olamayacağını, bunlardan olsa olsa post olacağını kaydetti.

Karataş’ın yazısı şöyle:

“Peşmergebaşı Barzani'nin Kerkük'de oynadığı oyun referandum kararıyla yeni bir boyut kazandı. En son söyleyeceğimizi, başta söyleyelim: Kuzey Irak'da bağımsız bir Kürt devleti kurulmasına izin vermek Türkiye'nin felaketi olur. Böyle bir ihanet 4 parçalı büyük Kürdistan hayalinin ilk adımı olacaktır ve diğer ayaklar için de emsal oluşturacaktır. O ayaklardan birisinin de Türk topraklarında kurulmasının hedeflendiği asla unutulmamalıdır. PKK bunun için üretilmiş, meydana sürülmüş ve arkasında durulmuştur.

BÜYÜK KÜRDİSTAN HAYALİ

Büyük Kürdistan, Barzani ve PKK'lı hainlerin hayali değil ABD'nin planıdır. Enerji hatlarını kontrole almak, Ortadoğu bölgesini yeniden yapılandırmak ve özellikle İsrail'in güvenliğini sağlamayı hedeflemektedir. Zaten Barzani'de Yahudi kökenlidir ve bütün maksadı İsrail'i memnun edebilmektir. Bu kanlı planın hedefinde olan Kerkük her yönüyle bir sembol şehirdir. Binlerce yıllık Türk yurdudur. Irak petrollerinin yüzde 40'ı bu bölgededir. Bu özellikleriyle son yüz yılda hep hedef olmuştur. Kahpe bir İngiliz planıyla elimizden alınmış ve bu alçak oyunu bozmak için yapılan bütün hamleler içimizdeki kalleşlerin çıkardığı isyanlarla boşa çıkarılmıştır. Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün gözünü arkada bırakan hazin bir geçmişe sahiptir.

ÖZBE ÖZ TÜRK ŞEHRİ

Kerkük özbe öz bir Türk şehridir. Tarih boyunca nüfusun ezici kısmını Türkmen kardeşlerimiz oluşturmuştur. Arap, Kürt ve Süryaniler'de bu şehirde yüzlerce yıl hiçbir sorun yaşamadan varlıklarını sürdürmüşlerdir. Irak'ta Baas Partisi'nin 1968 yılında askeri darbe ile hükümeti ele geçirmesinden ve Saddam'ın başa geçmesinden sonra Kerkük'te yoğun şekilde "Araplaştırma" politikaları uygulandı. O zaman da Türkmen kardeşlerimiz büyük kıyama uğradı. Yıldırma ve yok etme gayretlerinin yanı sıra toplu katliamlar yapıldı. Hatta, Baas rejimi 1972 yılında kentin ismini "Temim" olarak değiştirdi. Ardından Irak Petrol Şirketi'nde çalışan Türkmen ve Kürtler görevlerinden uzaklaştırılıp yerlerine dışarıdan getirilen Araplar yerleştirildi.

ŞEYTANIN İKİ OĞLU

Irak'ın 2003 yılında ABD tarafından işgalinin ardından Kerkük yine hedef şehir oldu. Bu işgalin asıl sebebine uygun olarak yine Türkmenler yok sayılırken, ortaya çıkan boşluktan da faydalanan Peşmergebaşı Barzani'nin kontrolündeki Kürtler, Kerkük'e yoğun şekilde akın ettiler. Şeytanın diğer oğlu Talabani'de bu kanlı oyunda yer almakta gecikmedi ve şehrin demografik yapısını değiştirmek için alçak planlar yapılıp hayata geçirildi. Sahipsiz kalan ve Türkmen kardeşlerimizin bu kalleşlik karşısındaki feryadını duyan olmadı. ABD işgali öncesi 850 bin kişinin yaşadığı Kerkük'ün nüfusu, 2003 sonrası KYB ve KDP'nin yaptırdığı gayrimeşru göçle neredeyse ikiye katlandı. Türkmenler yine sistemli bir şekilde soykırıma tabi tutulurken, şehrin mahalle, cadde ve sokak isimleri dahi değiştirildi.

                                     

ABD'NİN KANLI OYUNU

ABD'nin kanlı planının son aşaması ise IŞİD üzerinden gerçekleşti. Bu kanlı örgütü piyasaya salan ABD, sonra da mücadele maskesiyle Barzani ve Talabani'ye her türlü imkan ve destek vermenin yolunu açtı. Kerkük'de yaşananlar ABD'nin en son oyunudur. Nitekim, ABD Genelkurmay Başkanı Orgeneral Joseph Dunford, Kerkük'de Barzani'ye ziyaret etmekte bir sakınca görmediği gibi, bu Peşmergebaşı'nın bu cüreti nereden bulduğunu da göstermiştir. Barzani ile de yetinmedi aynı gerekçeyle Suriye'yi de parçalayıp hain planının ikinci ayağını PYD üzerinden hayata geçirmek için zemin oluşturdu. Kuzey Irak'da yaşananlar aynıyla bugün Kuzey Suriye'de yaşanıyor.

                           

BARZANİ'DEN POST OLUR

Tablo budur. Türkiye bu hazin ve hain gidişi daha fazla seyredemez. Mutlaka harekete geçilmeli ve bu kanlı tezgah bozulmalıdır. Bu konuda ilk itiraz eden, Türk milletini bilgilendiren ve yol gösteren lider Sayın Devlet Bahçeli olmuştur. Sakarya mitinginde çok önemli değerlendirmelerde bulunmuş ve şöyle demiştir: "Kerkük şu anda baskı ve dayatmayla kültürel haklarından kopartılmak istenmektedir. Türkmen kardeşlerimiz peşmergenin taciz ve tahrikiyle boğuşmaktadır. Kerkük'ün  Türk   kimliğini   silmek,  Türkçe'yi   tasfiye   etmek   için   küstah   bir   rekabet sahnelenmektedir. Sakarya'dan   söylüyorum,   muhataplarını   uyarıyor,   herkesin   kendisine  çeki   düzen vermesini bekliyorum: Kerkük pırıl pırıl bir Türk şehridir. Bu hakikat Allah'ın izniyle değişmeyecektir. Türkmeneli   namusumuza,   Misak-ı  Milli'nin   hiç   unutmadığımız  çağrı   ve   sınırlarına emanettir. Kerkük dün Türk'tü, mutlaka, ne pahasına, bedeli ne kadar ağır olsa da bugün Türk'tür, yarın da Türk kalacaktır. Dalgalanan Gökbayrak inmeyecek, Türkmenlerin hakkını hiçbir terörist, hiçbir gaddar ve şiddet yanlısı gasp edemeyecektir. Kerkük Sakarya'dır, Musul Kocaeli'dir, Telafer Bolu'dur, Tuzhurmatu Düzce'dir. Türkmenlerin hakları alacağımız, varlıkları yeminimizdir. Barzani'den asla dost olmayacak, olsa olsa yalnızca üzerine basıp geçeceğimiz post olacaktır."

           

Sayın Bahçeli Kerkük'de oynanan oyunun arkasında kimlerin olduğunu da tarihi bir belgeyle hatırlattı: "ABD eski başkan yardımcısı Biden bir defasında Barzani'ye demişti ki: 'Müsterih olun, sizin de benim de ömrüm bağımsız bir Kürdistan kurulmasını görmeye yetecek.' Kimin  ömrünün   neye   yetip   yetmeyeceğini,   yaşadığı   müddetçe   neyi   görüp görmeyeceğini sadece Cenab-ı Allah bilecektir. Fakat bizim bildiğimiz, inandığımız bir şey vardır. Türk milleti aziz şehitlerimizin emsalsiz kahramanlığının ve tarihe yön vermiş şerefli mücadelesinin eseridir. Bağımsız Kürdistan demek yıkım demektir. Bağımsız Kürdistan demek Türkiye'nin kırım ve kopuşu anlamına gelecektir. Değil Biden ve Barzani'nin ömrü; gelecekteki torunlarının hayatı bile böylesi bir zehir ve zillete şahitlik edemeyecektir. Türk milleti Kürdistan'a izin vermeyecektir. Türkiye   Cumhuriyeti,   evinin   önünde   kurulması   planlanan   ruhsatsız  bölücülük   ve düşmanlık kampına müsaade etmeyecektir."

                                

PAÇAVRALAR İNDİRİLMELİ

Sayın Bahçeli'nin "Kerkük giderse sıra Ankara'ya gelir." Uyarısı hükümette nihayet karşılık bulmuştur. Sayın Cumhurbaşkanının Zonguldak'ta söyledikleri çok önemlidir ve yerindedir. O paçavralar Kerkük semalarından indirilmeli, referandum kararının tanınmadığı ve buna müsaade edilmeyeceği dünyaya ilan edilmelidir. Türkiye bu konuda söz söyleme ve gereğini yapma hakkına sahiptir. Bu hakkı tarihten gelen bağlarımız verdiği gibi, Ankara Antlaşması da elimizi güçlendiriyor.

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Yorumlar
  Diğer Haberler
 • Türkiye'ye karşı imza atıp açık açık söylediler: ABD'ye hizmet ediyoruz18 Nisan 2019 Perşembe 10:03
 • AB'den Ekrem İmamoğlu açıklaması18 Nisan 2019 Perşembe 09:58
 • 3 bin kişi HAK-İŞ’ten istifa ettirildi18 Nisan 2019 Perşembe 08:13
 • Burhan Kuzu'dan önemli İstanbul yorumu18 Nisan 2019 Perşembe 08:10
 • Mazbatayı alır almaz skandal sözler...18 Nisan 2019 Perşembe 08:05
 • 36 ile kadın müftü yardımcısı atanacak18 Nisan 2019 Perşembe 08:02
 • Ak Partili isim istifa etti!18 Nisan 2019 Perşembe 08:01
 • Bolu'da vahşet!18 Nisan 2019 Perşembe 08:00
 • Bakan Selçuk'tan önemli açıklama18 Nisan 2019 Perşembe 07:59
 • 9 üniversiteye yeni rektör18 Nisan 2019 Perşembe 06:44
 • Bu sitede yayınlanan tüm materyalin her hakkı mahfuzdur.
  Kaynak gösterilmeden alıntılanamaz.