Ahmet Zeki Üçok: İsim isim biliyoruz hepsi Fetullahçı

Ahmet Zeki Üçok: İsim isim biliyoruz hepsi Fetullahçı
FETÖ kampusı mağduru emekli Hâkim Albay Ahmet Zeki Üçok, 'isim isim biliyoruz hepsi Fetullahçı' dedi.

FETÖ’cü askerlerin listesini hazırlayan ve kendisi de kumpas mağduru olan emekli Hâkim Albay Ahmet Zeki Üçok: "Atatürkçü subaylar da bu işe karıştı’ algısı yaratmaya çalışıyorlar ama yalan söylüyorlar, hepsi FETÖ’cü. FETÖ için müebbet bile yatarlar."

TSK'DA FETÖ YAPILANMASINI İLK ORTAYA ÇIKARAN İSİMDİ

Ankara'da başlayan 15 Temmuz Çatı Davası'nı ilk günden bu yana takip eden Emekli Hakim Albay Ahmet Zeki Üçok, Türk Silahlı Kuvvetleri'ndeki FETÖ yapılanmasını ilk ortaya çıkaran isimdi. Yaptığı araştırmalarda 1986 yılından bu yana TSK'nın FETÖ işgaline uğradığını tespit etti.

HAZIRLADIĞI LİSTENİN TAMAMI DARBEDE YER ALDI

Yaptığı soruşturmalardan sonuç alamadığı gibi FETÖ'nün kumpaslarına maruz kaldı. 2009 yılında hukuk tarihine geçecek skandal bir tutuklama ile cezaevine girdi. Cezaevinden çıktıktan sonra FETÖ militanları ile mücadeleye devam etti. TSK'daki FETÖ'cülerle ilgili listeler hazırladı. Bugün "ben Fetullahçı değilim" diyen darbecilerin tamamının o listeler arasında yeralıyor olması, darbenin arkasında FETÖ'nün olduğunun kanıtlarından biri olarak kabul ediliyor.

Ahmet Zeki Üçok, FETÖ, TSK ve darbe girişimiyle ilgili Sabah gazetesinden İsa Tatlıcan'a konuştu. İşte o röportajdan öne çıkan konular:

FETÖ'YÜ AKLAMAYA MI ÇALIŞIYORLAR

Elbette, hepsinin ifadesini yanyana koyun. Tamamı örgütü ve Fetullah'ı aklama gayreti içerisinde. Bunun da en bariz örneği Tuğgeneral Gökhan Şahin Sönmezateş. Savcılıkta ve mahkemede "ben darbeciyim ama Fetullahçı değilim" diyor. Yani ağırlaştırılmış müebbetle yargılandığı halde kendisini değil FETÖ'yü aklamaya çalışıyor?

ARAŞTIRDIK DARBEYE KATILANLARIN TAMAMI FETÖ'CÜ ÇIKTI

Darbe girişimine katılan subayların tamamını tanıyoruz. Biz bu isimleri yani FETÖ'cü askerler listelerini bütün kurumlara gönderdik. Bizim verdiğimiz isimlerin tamamı darbeye katıldı. Balyoz, Ergenekon kumpasına maruz kalmış ve birlikte cezaevinde kaldığımız arkadaşlarımıza "15 Temmuz darbesine katılanların içinde Atatürkçü diyebileceğiniz tek bir isim var mı" dedik. Tek bir örnek veremediler. Yok çünkü. Atatürkçü ve vatansever subayların o gece 15 Temmuz darbecileri ile nasıl silahlı mücadeleye girdiklerinin görüntülerini ben Anadolu Ajansı'na verdim. "Darbenin içinde sadece FETÖ'cüler yoktu" söylemini Fetullahçı hainler çok iyi kullanıyorlar. Amaçları "vallahi biz yapmadık, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı istemeyen askerler yaptı" yalanını yaygınlaştırmak. Genelkurmay Başkanlığı soruşturma başlattı ve 614 kişinin ifadesini aldı. Sonuç olarak 15 Temmuz darbesinin Fetullahçı hainler tarafından gerçekleştirildiği belirtildi. Basın yayın organlarımız bu oyuna gelmemesi lazım. 15 Temmuz darbesini FETÖ yapmıştır. Bu kadar net!

"KONTROLLÜ DARBE" FETÖ YALANI

Kontrollü darbe diyebilmeniz için Türk Silahlı Kuvvetleri içerisinde FETÖ'den daha güçlü bir yapılanmanız olması gerekir. TSK'nın subay kadrosunun yüzde 50-60'ını ele geçirmiş bir örgütten daha güçlü bir yapılanma olabilir mi? Tuğgeneral, Tümgeneral ve Korgenerallerin katıldığı bir darbe girişiminden bahsediyoruz. Bu söylem 15 Temmuz darbe davalarını sulandırmak isteyenlerin ekmeğine yağ sürecek bir söylem. Bu düpedüz Fetullahçı hainlerin seçilmiş hükümete yönelik bir darbe girişimidir. TSK içinde bunu kontrol edecek başka bir gücün olmasına o gün için imkan yoktur.

TSK'DA TAM TEMİZLİK OLMALI

Ben hep söylüyorum. Kamu kurum ve kuruluşları arasında FETÖ temizliğini en az yapan kurum TSK'dır. 14 bin mensubu olan HSK'da 7 bin kişinin ilişkisi kesildi. 140 bin subay-astsubay kadrosu olan TSK'da da 7 bin kişi atıldı. Burada bir orantısızlık var. Ordumuzun zor bir süreçten geçtiğini biliyoruz ama bu temizlik mutlaka yapılmalı. Bunlar meclisimizi bombaladı, Beştepe'yi bombaladı. İnsanların üzerinden tanklarla geçti. İçimizdeki düşmanlarla ilgili bu temizlik yapılmadan olmaz

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum