İsrail için bu kez açıklıkla pençeleşen ülkeyi tehdit etti!

İsrail için bu kez açıklıkla pençeleşen ülkeyi tehdit etti!
Körfez ülkeleriyle yaşanan Katar krizinde, tarafsız kalmayı tercih eden Somali'ye, Suudi Arabistan 80 milyon dolar teklif etti.

Suudi Arabistan ve Birleşik Arap Emirlikleri, uyguladıkları ambargoyla Katar'ı çaresiz bırakmaya çalışıyor. Bu kapsamda Suudi Arabistan'dan yeni bir hamle daha geldi.

Middle East Monitor gazetesinin haberine göre, Somali Başbakanı Muhammed Abdullah Fermacu'ya Suudi Arabistan, Katar'la ilişkilerini kesmesi için 80 milyon dolar teklif etti.

SOMALİ'YE TEHDİT

2 saatlik düşünme süresinin ardından Somali tarafından teklifin reddedildiği bilgisi geldi. Ancak Suudi Arabistan bu kez Somali'ye yaptıkları yardımları kesmekle tehdit etti. Buna rağmen Somali tarafsız kalacağını iletti.

HER ŞEY İSRAİL İÇİN!

Katar ile bazı Arap ülkeleri arasında çıkan kriz İsrail’in kar hanesine yazılmaya başladı. İslam ülkeleri arasında çıkan her meseleyi kendi çıkarlarına göre kullanan İsrail, son Körfez krizinde de, hem Arap ülkeleri arasındaki ayrıştırmayı derinleştirmeyi, hem Filistin meselesini ve artan zulmü dünyanın gözünden kaçırmayı hem de kendisine yönelik son direniş noktalarını sarsmayı başardı.

KATAR KRİZİ

Suudi Arabistan, BAE, Bahreyn, Mısır ve Yemen, geçen hafta Katar ile tüm diplomatik ilişkilerini kestiklerini duyurmuştu. Suudi Arabistan, BAE ve Bahreyn, ülkelerinin hava sahasını Katar'a kapatarak, Katarlı diplomatların 48 saat içinde ülkelerinden ayrılmasını istemişti.

Katar'a karşı diplomatik ablukaya daha sonra Maldivler, uluslararası toplumca meşruiyeti olmayan darbeci general Halife Hafter destekçisi Libya'daki Tobruk hükümeti, Moritanya ve Komor Adaları da katılmıştı. Ürdün ise salı akşamı Katar ile diplomatik ilişkilerinin seviyesini düşürdüğünü ve merkezi Katar'da bulunan El-Cezire televizyonunun yerel ofisini kapattığını duyurmuştu.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.