Trump iyice çıldırdı!

Trump iyice çıldırdı!
ABD Başkanı Donald Trump, eski yardımcılarından Omarosa Newman için Twitter'dan yaptığı açıklamada "köpek" ifadesini kullandı.

 

ABD Başkanı Trump, son günlerde kendisi aleyhinde açıklamalar yapan  eski yardımcısı Newman'a Twitter'dan sert ifadelerle yüklendi. Newman için  "köpek" diyen Trump, Newman'ın "ayak takımından bir yalancı" olduğunu savundu.

Trump ayrıca, kendisi hakkında "siyahiler için zenci kelimesini  kullanıyor" suçlamasında bulunan Newman'a, "Asla böyle korkunç ve iğrenç bir  kelimeyi kullanmadım." sözleriyle yanıt verdi.

SES KAYITLARI ORTAYA ÇIKTI

Trump ile Newman arasındaki kavga büyürken, çeşitli Amerikan  kanallarını dolaşan Newman, Beyaz Saray'daki görevi sırasında gizlice kaydettiği  birtakım ses kayıtlarını da dinletmeye devam ediyor.

Daha önce Trump'ın yardımcısı olarak görev yapan Newman, Beyaz Saray  günlerini anlattığı "Dengesiz (Unhinged)" adlı yeni kitabında Trump'ı "ırkçı"  olmakla suçlamıştı.

Newman, kitabında, daha önce uzun yıllar Trump'ın sunduğu "Çırak" adlı  programda yarışmacı olduğunu ve burada iken Trump'ın Afro-Amerikalılar için  "zenci" ifadesini birçok kez kullandığını gördüğünü belirtmişti.

Newman ayrıca, Beyaz Saray'da Trump'ın danışmanlarından Kellyanne  Conway'in yarı Filipinli kocası için de birçok kez ırkçı ifadeleri açıktan dile  getirdiğini gördüğünü ifade etmişti. Trump'ın "akli dengesinin kötüye gittiğini"  iddia eden Newman, bir toplantıda Trump'ı sinirden kağıt çiğnerken gördüğünü  belirtmişti.

Newman kitabında ayrıca, Aralık 2017'de görevine son verildikten sonra  Trump hakkında konuşmaması için kendisine "sus payı" olarak aylık 15 bin dolar  önerildiğini ancak kendisinin bu teklifi geri çevirdiğini iddia etmişti.

Söz konusu kitaba kısa süre içinde tepki gösteren Trump ise Newman  için "ayak takımı" ifadesini kullanmıştı. Newman'ı yalan söylemekle suçlayan  Trump, kitapta anlatılanların gerçeği yansıtmadığını ileri sürmüştü.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.