Süleyman Soylu'dan sokak hayvanlarına yönelik yasaya sert tepki

Süleyman Soylu'dan sokak hayvanlarına yönelik yasaya sert tepki
Eski İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, sokak hayvanlarının uyutulması ile ilgili olarak, "Köpeklerin uyutulması ülke toplumunda büyük yaralar ve geri dönüşü olmayan travma yaratır. Avrupa'nın yapmış olduğu uyguladığı kötü örnekler bizim merhametli Türk halkının örf ve adetlerine uygun değildir" dedi.

AK Parti 30 gün içinde sahiplendirilemeyen sokak hayvanlarını uyutma teklifini TBMM'ye getirmeye hazırlanıyor.

"GÖNLÜM RAZI DEĞİLDİR"

Oda TV'nin haberine göre, başıboş köpeklerle ilgili Meclis'e gelmesi beklenen düzenleme gündemdeki yerini korumaya devam ediyor. Siyasetten sanat camiasına birçok kişinin görüş belirttiği yasa taslağı, sayıları milyonları bulan sahipsiz köpeklerin sahiplendirilemediği takdirde ötenazi uygulanmasını da içeriyor.

Konuyla ilgili tartışma burada başlarken sokaktaki köpek popülasyonunu azaltmak hususunda farklı fikirler var. Son olarak topa eski İçişleri Balanı Süleyman Soylu girdi ve uyutulma seçeneğinden yana olmadığını belirtti.

Süleyman Soylu'nun açıklaması şöyle:

"Köpeklerin uyutulması ülke toplumunda büyük yaralar ve geri dönüşü olmayan travma yaratır. Avrupa'nın yapmış olduğu uyguladığı kötü örnekler bizim merhametli Türk halkının örf ve adetlerine uygun değildir. Köpeklerin uyutulması, yok edilmesi böyle pervasızca kabul edilmesine gönlüm razım değildir. Yapılacak olan belediyelerin sistemli bir biçimde bu sorunu çözmesidir. Canların hayatı polemik yapılacak konu değildir. Onlar Allah'ın bize emanet ettiği sessiz kullarıdır. Yaratılanı severiz yaratandan ötürü."

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.