09 Aralık 2023 Cumartesi5 R.Evvel 1445
 • Bir Ayet
 • Bir Hadis
 • Namaz Vakitleri
 • Hava Durumu
 • Günün AyetiAllah’a ibadet edin ve O’na hiçbir şeyi ortak koşmayın. Ana-babaya, akrabaya, yetimlere, yoksullara, yakın komşuya, uzak komşuya, yanınızdaki arkadaşa, yolcuya, elinizin altındakilere iyilik edin. Şüphesiz Allah, kibirlenen ve övünen kimseleri sevmez.(Nisa, 4/36)
 • İslâm beş (temel) üzerine kurulmuştur: Allah’tan başka ilah olamadığına ve Muhammed (s.a.s)’in O’nun kulu ve elçisi olduğuna şahitlik etmek, ...(Al-Bukhari, “İman”, 2; Muslim, “İman”, 21)
 • için namaz vakitleri
  İmsak 06:38Güneş 08:10Öğle 13:01İkindi 15:22Akşam 17:43Yatsı 19:09
  • 12°C Adana
  • 10°C Adıyaman
  • 5°C Afyon
  • 1°C Ağrı
  • 9°C Amasya
  • 8°C Ankara
  • 13°C Antalya
  • 10°C Artvin
  • 7°C Aydın
  • 7°C Balıkesir
 • BIST: 7913.76 -0.82
 • Altın: 1864.371 -0.03
 • Dolar: 28.9774 0.02
 • Euro: 31.2033 -0.01

...ve Allah buyurdu ki!

Abdurrahman Dilipak

İbrahim/13- “Kafir olanlar peygamberlerine dediler ki: “Elbette sizi yurdumuzdan çkartacağz.. Ya da mutlaka dinimize döneceksiniz!” Rableri de onlara: “Zalimleri mutlaka helak edeceğiz!” diye vahyetti..”
İbrahim/14- “Ve (Ey insanlar) Onlardan sonra sizi mutlaka o yerde yerleştireceğiz. İşte bu, makammdan ve tehdidimden saknan kimselere mahsustur.”
İbrahim/42-(Resulüm!) Sakn Allah’ zalimlerin yaptklarndan habersiz sanma! Ancak Allah onlar (cezalandrmay) korkudan gözlerin frlayacağ bir güne erteliyor.”
Alma mazlumun ahn, çkar aheste aheste denmiştir.. Zulm ile abad olunmaz..
Vay o zalimlerin haline ki, yaptklar onlara kâr getirmedi. Sadece kendi günah ve azaplarının derecesini artrd..
Ece Nur’a yaptklarnn ya da İ.Ü. Sosyoloji Bölümü’ne konferans dinlemeye gidenlerin başna gelenlerin hesabnn sorulmayacağn m sanyorsunuz?. Biz hep yukardaki ayetleri okuyup duruyoruz..
Dün Peygamberimize yöneltilen tehditleri, bugün birileri bize yöneltiyor ve sonuçta gerçekleşecek olan Allah’n vaadidir. Şimdiye kadar hep gerçekleştiği gibi..
Allah hiç kimsenin yaptğndan gafil değildir. Kriptolayp şifrelediklerimizi de, kalbimizden geçenleri de O bilir.. Hesap verdiklerinizi de bilir Allah, korktuklarnz kimseleri de. Allah’tan korkun, başkalarndan değil! Zalimlere yardm ederseniz, sonra ateş size de dokunur da sizi koruyacak bir kimse, sğnacak bir melce bulamazsnz sonra..
Hadi zulmünüzü sürdürmek için derin güçlerinizi, sizi saptran şeytanlarnz, iktidara, servete ve silaha hükmeden karanlk güçlerinizi de yardma çağrn.. Allah diledikten sonra siz küçücük bir kz çocuğuyla bile baş edemezsiniz.. Ece Nur’a ve ailesine selam olsun..
O tehditkar konuşmalarnzn insanlarn yüreklerinde, beyinlerinde sebeb olduğu frtnay düşünebiliyor musunuz?
Politikaclarn, silahl kişilerin, biz gazetecilerin toplumda sebeb olduklar travmalarn bedelini kim ödeyecek?
3B, Baykal, Bahçeli, Başbuğ’un her açklamasndan sonra piyasada ne oluyor, bakyor musunuz? Piyasa sarslyor.. Dşardan para girişi duruyor.. Sonunda bütün bir toplum her gün biraz daha yoksullaşyor..
İnşaat sektörü durma noktasna geldi. İşsizlik her gün biraz daha artyor.. Sendikalarn bu konuda ne düşündüklerini merak ediyorum.. Sendikalar bu konuda ne kadar sorumlu davranyor?. Kiminin Ergenekoncularn peşinde koştuklar çok açk değil mi? Hani birilerinin ekmeğini garanti edin, ülke ekonomisi ne olursa olsun umurlarnda değil.. Kendileri, bu hesaplarla ilgili değiller ama, herkesin kendileri ile ilgilenmesini de istiyorlar.
“Sokak gösterilerinde paray ve silah verdiler, ‘ateş et’ dediler, ettim” demiyor muydu adam?. Birileri için para her şey!
Erzincan’da birtakm oyunlar oynandğ uyarsnda bulunuyor birileri. Sadece Erzincan’da m?
Arnç’a suikast olaynn malum media, Ergenekoncular ve onlarn avukatlğn yapan siyasetçiler tarafndan nasl sulandrlmaya çalşldğn hep birlikte gördük..
Birileri Türkiye’yi batrmak pahasna da olsa, kendilerini kurtarmak adna her yolu deniyor..
“Kürt açlm”ndan söz ediyorsunuz, Kürtleri sokağa dökmeye çalşyorlar.. Alevi açlmndan söz ediyorsunuz, Alevileri sokağa çekmeye çalşyorlar.. Türk dünyasna yönelik bir proje başlatyorsunuz, MHP’yi sokağa çekmeye çalşyorlar.. Ortodokslarla ilgili bir şeyler yapmaya çalşrken Patrik efendi neler söylüyor..
Zaten herkesin derdine merhem olalm derken Müslümanlarla ilgili dini talepler, hak ve hukuku gündeme bile alamyorsunuz. Bir katsay meselesi bile sorun oluyor.. Sorun çözücü olmas gereken yarg, sorun çkartyor sanki..
Aslnda çözülemeyecek bir sorun yok.. Ama sorunun çözülmesini istemeyen güçler var.. Bunlarn bir ksm, yarg, asker, media ve siyaset çevrelerinde yuvalanmş.. Etkin pozisyondalar ve sürekli sorun üretiyorlar. Çünkü sorundan besleniyorlar.. Güçlerini ve menfaatlerini bu çatşmaya borçlular..
Buyurun Özel Kuvvetler’e de girildi. 8 asker daha gözaltna alnd..
Özel Harp’in de kaps çalnd. Karargahtaki baz belgelere el konuldu. Daha birçok karargah evi var.. Daha neye ulaşld ki? Yıldırım Beğler’in anlattklar daha ne ki? Tek tank da Beğler değil!
Baz gazetecileri susturarak, gerçeği gizleyeceklerini mi sanyorlar?. Hadi gücünüz yetiyorsa interneti de yasaklayn..
Sahi 3B neden şu yenilenmek üzere İsrail’e gönderilen tanklardan söz etmez?.. Dudaklar m yanar?! Yoksa bilmediğimiz başka bir şey mi var?.
Yarn Arnç suikastı plan gerçek çkarsa, birileri ne diyecek? Suçlularla işbirliği içinde olduklar yönünde bir kanaat oluşmayacak m toplumda?.
Bunlar m darbe yapp rejimi koruyacaklar ve ülkeyi irticadan kurtaracaklar?.
Kazyn, terörün de irticann da arkasndan bunlar çkacaktr göreceksiniz..
“Hadi elinizden geleni arkanza komayn, Şeytanlarnz da yardma çağrn.” Sonunda ne yaparsanz kendiniz için yapmş olacaksnz. Kim ne yapyorsa, Allah hakkyla bilendir ve karşlğn verecek olan da O’dur..
Eğer zalimlerin cezas erteleniyorsa, bu azabn şiddetini artrmak için kendilerine verilen bir mehildir..
Tek kârl çktğmz nokta şu: Bu olaylar karşsnda Türkiye’nin derin gerçeğini çplak bir şekilde görme frsat buluyoruz.. Kim kimdir görüyoruz..
Sahi, Özel Harp karargah da arandğna göre, bundan sonra sra nereye geldi?. Hani birileri de yedekleri de yardma çağrmaya başladğna göre, gelecek günler, önemli gelişmelere gebe..
Bütçe tamam, hele şu ylbaş bir geçsin. Görelim Mevlam neyler.
Selam ve dua ile..

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu yazıya henüz yorum eklenmemiştir.
Yazarın Diğer Yazıları
Bu sitede yayınlanan tüm materyalin her hakkı mahfuzdur.
Kaynak gösterilmeden alıntılanamaz.